Akcja serwisowa związana z modułem EGR

Akcja serwisowa związana z modułem EGR

Możliwość wystąpienia usterki EGR w silnikach wysokoprężnych w samochodach BMW

BMW zorganizowało akcję serwisową w związku z ryzykiem wystąpienia awarii zaworu EGR (zawór recyrkulacji spalin) w silnikach wysokoprężnych. Moduł EGR działa w oparciu o ponowne przekierowanie gazów wydechowych do komór spalania. Umożliwia to spadek emisji tlenków azotu do powietrza atmosferycznego. Moduł EGR stanowi jeden z elementów układu recyrkulacji spalin i pełni zadanie dozowania spalin do komór spalania. BMW przeprowadziło wewnętrzne testy, których wyniki pozwoliły zdiagnozować ryzyko wycieku glikolu z chłodnicy układu recyrkulacji spalin. Kierując się bezpieczeństwem użytkowników pojazdy, co do których istnieje ryzyko wystąpienia usterki, zostały objęte akcją serwisową. Szacuje się, że na terenie kraju usterka nie powinna dotyczyć więcej niż 19 tysięcy pojazdów.

Ewentualne skutki awarii modułu EGR

W przypadku pęknięcia modułu, może dojść do wycieku glikolu, ten z kolei może połączyć się z osadami sadzy. W układzie recyrkulacji spalin panuje wysoka temperatura, usterka grozi więc wystąpieniem żarzenia cząsteczek substancji. Rzadziej może zdarzyć się, że dojdzie do nadtopienia w plastikowym kolektorze ssącym. Użytkowników samochodów obawiających się ryzyka samozapłonu żarzących się cząsteczek, warto uspokoić, bo choć jest to sytuacja możliwa, to jej prawdopodobieństwo ocenić należy jako niskie.

Jak sprawdzić, czy akcja serwisowa BMW obejmuje Twój samochód

BMW zaprasza właścicieli samochodów, których może dotyczyć wada, na bezpłatną diagnostykę techniczną. Warto pamiętać, że pisemna informacja od BMW dotrze do nas tylko w sytuacji, kiedy jesteśmy pierwszymi właścicielami auta. Można również samemu sprawdzić, czy nasze auto objęte jest akcją serwisową w dwojaki sposób: 1) kontaktując się z salonem sprzedaży, w którym zakupiony był samochód lub 2) wchodząc na stronę internetową www.service-bmw.pl i wpisując w odpowiednim miejscu numer vin pojazdu. Także przy okazji przeglądu auta w ASO pracownicy informują, jeśli jest ono objęte akcją serwisową.

Czy wymiana wadliwych elementów kosztuje?

Akcja serwisowa BMW dotyczy sprawdzenia czy układ recyrkulacji spalin działa prawidłowo i czy nie ma w nim usterek. Jeżeli moduł EGR jest uszkodzony, wadliwe komponenty są wymieniane na koszt producenta. Właściciel samochodu nie ponosi żadnych kosztów diagnostyki usterki i ewentualnej naprawy. Jeśli serwis dysponuje taką możliwością, na czas naprawy właściciel otrzymać może do użytkowania samochód zastępczy. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/serwis-oferta-specjalna.html

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *