Alkomaty do profesjonalnego użytku

Alkomaty do profesjonalnego użytku

Jazda pod wpływem alkoholu jest główną przyczyną wypadków na drogach. Aby uniknąć sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu każdy kierowca powinien wziąć odpowiedzialność za swoje postępowanie i nie wsiadać za kółko po wypiciu nawet najmniejszych ilości napojów z procentami. Idealnym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnego urządzenia, służącego do badania poziomu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat – bo o nim mowa – umożliwi badanie szybko i dyskretnie i da 100 procent pewność, co do stanu trzeźwości.

Alkomaty to profesjonalnego użytku – jakie mają zalety?

Dobrej klasy tester alkoholu powinien być wyposażony w sensor elektrochemiczny, ponieważ cechuje się on długą żywotnością i daje bardzo dokładne wyniki pomiarowe. To urządzenie nowej generacji, precyzyjnie rozpoznające molekuły alkoholu, które znajdują się wydychanym powietrzu. Niewątpliwą zaletą alkomatów, przeznaczonych do profesjonalnego użytku są różne udogodnienia i funkcje, które ułatwiają wykonywanie pomiarów. Należą do nich min. licznik pomiarów i kalibracji, pamięć ostatnio wykonanych testów, system sygnalizacji dźwiękowej informujący o początku i końcu pomiaru, uszkodzeniu sensora czy rozładowaniu baterii.

Alkomaty – jakie są ich rodzaje?

Oprócz wspomnianych testerów alkoholu z sensorem elektrochemicznym na rynku dostępne są urządzenia z czujnikiem półprzewodnikowym, które są znakomitą propozycją dla kierowców indywidualnych. Przy prawidłowym użytkowaniu i niewielkich stężeniach alkoholu można przeprowadzić nimi od 300-500 badań. Profesjonalne alkomaty dowodowe są wyjątkowo dokładne dlatego korzysta z nich policja i inne służby mundurowe. To wysokiej klasy urządzenia, które mogą stanowić materiał dowodowy podczas rozpraw w sądzie. Z kolei alkomaty blokujące zapłon są świetną propozycją dla właścicieli firm transportowych. To analizatory wydechu, które zainstalowane są w podjeździe pojazdu i w przypadku gdy kierowca jest nietrzeźwy doprowadzają do unieruchomienia pojazdu.

Profesjonalne urządzenia z atestem – wybierz najlepszy sklep z alkomatami

Jeżeli poszukujesz profesjonalnego alkomatu z atestem zapoznaj się z bogatą ofertą sklepu: https://www.kalibrujemy.pl/12-profesjonalne-alkomaty-z-atestem . Znajdziesz tam wiele modeli wysokiej klasy urządzeń, które pochodzą od światowych, cenionych marek, takich jak Drager, AlcoFind, Lifeloc czy AlcoDigital. Wszystkie urządzenia są pierwszorzędnej jakości. Umożliwiają szybkie pomiary badań, działają precyzyjnie i niezawodnie w każdych warunkach. To propozycja idealna zarówno dla służb mundurowych, jak i zakładów pracy, instytucji oraz użytkowników indywidualnych.
Dodatkowo możesz liczyć na serwis i kalibrację.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *