Aranżacja przydomowego ogrodu.

Aranżacja przydomowego ogrodu.

Przydomowy ogród to dla każdego z nas miejsce, w którym możemy liczyć na odrobinę ciszy, spokoju i relaksu. Aby jednakże tak było, musimy najpierw nasz ogród przygotować, odpowiednio zaaranżować. W tym celu przeglądamy różnorodne pomysłu na ogrody. Generalnie, trzeba powiedzieć, iż aranżacja przydomowego ogrodu, jest zajęciem stosunkowo wymagającym. Aczkolwiek znajdziemy tutaj także takie rozwiązania, które gwarantują wysoki poziom efektywności w tym zakresie, a nie są nadmiernie wymagające. Jednym z ciekawszych pomysłach, jest nasadzenie sporej ilości Rhododendronów. Czyli chodzi nam tutaj o Różaneczniki oraz Azalie. Są to bowiem rośliny o stosunkowo niskich wymaganiach pielęgnacyjnych, dzięki czemu nie będziemy musieli zbyt dużo czasu spędzać na pielęgnacji ogrodu, tylko się w nim relaksować.

Jaka aranżacja przydomowego ogrodu z wykorzystaniem Rhododendronów?

W tym przypadku przede wszystkim musimy skupić się na tym, iż są to krzewy wrzosowate, osiągające dość spore rozmiary. Azalie będą roślinami nieco mniejszymi. Za to Różaneczniki, będą w przypadku niektórych odmian osiągać nawet kilka metrów wysokości. Warto o tym pamiętać planując nasadzenia. Poza tym, musimy pamiętać także o tym, iż w zdecydowanej większości przypadków, Rhododendrony pozostają zimozielone. Jest to więc bardzo korzystne ze względów estetycznych. Któż z nas nie chciałby aby jego ogród zielenił się przez cały rok. Nawet spod śniegu będą wybijać zielone liście i gałązki Azalii oraz Różaneczników.

Tak więc aranżacja przydomowego ogrodu z zastosowaniem Rhododendronów, powinna zakładać przede wszystkim takie ich rozsadzenie, aby Różaneczniki, z racji swojego wzrostu, raczej lądowały w centralnym punkcie ogrodu, oraz na jego obrzeżach. Musimy także pamiętać o tym, aby nie sadzić ich na wyeksponowanej stronie ogrodu. Po pierwsze, nie bardzo to lubią, a po drugie będą zabierać słońce innym roślinom. Dobrym i korzystnym dla tego typu roślin rozwiązaniem jest nasadzenie pomiędzy innymi krzewami i drzewami ozdobnymi w ogrodzie. Najlepsze są zaś rośliny o głębokim systemie korzeniowym. Rhododendrony mają bowiem system korzeniowy stosunkowo płytki, więc dzięki temu nie będą miały konkurencji w dostępie do wody.

Zakup odpowiednich roślin.

Aby nasza przydomowa hodowla Różaneczników i Azalii przyniosła odpowiednie efekty, musimy jeszcze zaopatrzyć się w dobrej jakości rośliny. Tutaj najlepiej wybrać się do profesjonalnej hodowli. Co prawda będzie się to wiązać z koniecznością poniesienia większych wydatków, jednakże nie warto w tym przypadku szukać nadmiernych oszczędności. Jeśli dobrze podejdziemy do kwestii wyboru właściwych odmian, to nadpłacone pieniądze w tym przypadku bardzo szybko się zwrócą. Nie warto szukać roślin najtańszych, bowiem nie wiadomo, w jakich warunkach były wyhodowane. Może się okazać, iż mają jakieś choroby, albo po prostu będą niezbyt odporne na warunki panujące w naszej strefie klimatycznej.

Podsumowanie

Tak więc aranżacja przydomowego ogrodu jest zadaniem wymagającym, choć trzeba przyznać, iż przy odrobinie zaangażowania, możliwe jest osiągnięcie bardzo zadowalających efektów.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *