Aranżacja przydomowego ogrodu.

Aranżacja przydomowego ogrodu.

Przydomowy ogród to dla każdego z nas miejsce, w którym możemy liczyć na odrobinę ciszy, spokoju i relaksu. Aby jednakże tak było, musimy najpierw nasz ogród przygotować, odpowiednio zaaranżować. W tym celu przeglądamy różnorodne pomysłu na ogrody. Generalnie, trzeba powiedzieć, iż aranżacja przydomowego ogrodu, jest zajęciem stosunkowo wymagającym. Aczkolwiek znajdziemy tutaj także takie rozwiązania, które gwarantują wysoki poziom efektywności w tym zakresie, a nie są nadmiernie wymagające. Jednym z ciekawszych pomysłach, jest nasadzenie sporej ilości Rhododendronów. Czyli chodzi nam tutaj o Różaneczniki oraz Azalie. Są to bowiem rośliny o stosunkowo niskich wymaganiach pielęgnacyjnych, dzięki czemu nie będziemy musieli zbyt dużo czasu spędzać na pielęgnacji ogrodu, tylko się w nim relaksować.

Jaka aranżacja przydomowego ogrodu z wykorzystaniem Rhododendronów?

W tym przypadku przede wszystkim musimy skupić się na tym, iż są to krzewy wrzosowate, osiągające dość spore rozmiary. Azalie będą roślinami nieco mniejszymi. Za to Różaneczniki, będą w przypadku niektórych odmian osiągać nawet kilka metrów wysokości. Warto o tym pamiętać planując nasadzenia. Poza tym, musimy pamiętać także o tym, iż w zdecydowanej większości przypadków, Rhododendrony pozostają zimozielone. Jest to więc bardzo korzystne ze względów estetycznych. Któż z nas nie chciałby aby jego ogród zielenił się przez cały rok. Nawet spod śniegu będą wybijać zielone liście i gałązki Azalii oraz Różaneczników.

Tak więc aranżacja przydomowego ogrodu z zastosowaniem Rhododendronów, powinna zakładać przede wszystkim takie ich rozsadzenie, aby Różaneczniki, z racji swojego wzrostu, raczej lądowały w centralnym punkcie ogrodu, oraz na jego obrzeżach. Musimy także pamiętać o tym, aby nie sadzić ich na wyeksponowanej stronie ogrodu. Po pierwsze, nie bardzo to lubią, a po drugie będą zabierać słońce innym roślinom. Dobrym i korzystnym dla tego typu roślin rozwiązaniem jest nasadzenie pomiędzy innymi krzewami i drzewami ozdobnymi w ogrodzie. Najlepsze są zaś rośliny o głębokim systemie korzeniowym. Rhododendrony mają bowiem system korzeniowy stosunkowo płytki, więc dzięki temu nie będą miały konkurencji w dostępie do wody.

Zakup odpowiednich roślin.

Aby nasza przydomowa hodowla Różaneczników i Azalii przyniosła odpowiednie efekty, musimy jeszcze zaopatrzyć się w dobrej jakości rośliny. Tutaj najlepiej wybrać się do profesjonalnej hodowli. Co prawda będzie się to wiązać z koniecznością poniesienia większych wydatków, jednakże nie warto w tym przypadku szukać nadmiernych oszczędności. Jeśli dobrze podejdziemy do kwestii wyboru właściwych odmian, to nadpłacone pieniądze w tym przypadku bardzo szybko się zwrócą. Nie warto szukać roślin najtańszych, bowiem nie wiadomo, w jakich warunkach były wyhodowane. Może się okazać, iż mają jakieś choroby, albo po prostu będą niezbyt odporne na warunki panujące w naszej strefie klimatycznej.

Podsumowanie

Tak więc aranżacja przydomowego ogrodu jest zadaniem wymagającym, choć trzeba przyznać, iż przy odrobinie zaangażowania, możliwe jest osiągnięcie bardzo zadowalających efektów.

Naczelny

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *