Co to jest webinar ?

Co to jest webinar ?

Webinar to nowoczesny rodzaj internetowego szkolenia, seminarium lub prezentacji, które dobywa się za pośrednictwem internetu. Webinary z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Kontakt odbywa się w czasie rzeczywistym i jest dwustronny. Korzyści płynące z takiej formy komunikacji na odległość są bezsprzeczne. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się więcej o webinarach, a także gdzie się zgłosić by móc skorzystać z takiej usługi.

Jakie możliwości daje webinar?

  1. Wielostronna komunikacja – webinar może być prowadzony np. w formie dyskusji, w której udział jednocześnie bierze wiele osób. Inne możliwości to klasyczna prezentacja lub forma pytań i odpowiedzi, w której uczestnicy proszą o zabranie głosu.
  2. Dzielenie ekranu – wybierasz widok pokoju, który ci najbardziej odpowiada. Ekran może być podzielony na okno, które widzą Twoi słuchacze, audio i wideo, listę uczestników spotkania oraz czat. Wybrany układ okien możesz zmienić w dowolnym momencie spotkania.
  3. Szerokie możliwości udostępniania – możesz wyświetlić uczestnikom spotkania swój ekran, interesującą grafikę, prezentację, nagranie, pliki PDF, lub zawartość strony internetowej. Masz też możliwość wyświetlać filmy z YouTube. Dzięki tym wszystkim opcjom prowadzone przez Ciebie szkolenie może stać się bardzo różnorodne i atrakcyjne dla odbiorców.
  4. Czat tekstowy – w ten sposób możesz się komunikować z uczestnikami spotkania. Jako moderator decydujesz która wypowiedź się wyświetli, a która nie. Wśród licznych opcji istnieje to możliwość tłumaczenia czatu na dowolny język.
  5. Wirtualna tablica – możesz na niej rysować lub pisać
  6. Ankietowanie – w trakcie spotkania możesz wśród uczestników przeprowadzić ankietę lub test

Możliwość nagrywania spotkań. Więcej informacji o możliwości korzystania z webinarów znajdziesz na: https://freshmail.pl/pomoc-i-wiedza/pomoc/webinary/pierwsze-kroki-5/jak-korzystac-z-webinarow/

Po co organizować webinary?

  1. Rozbudowa bazy adresowej – każdy uczestnik to nowy kontakt.
  2. Budowa wizerunku – webinary pomagają wypracować pozycję eksperta. W ten sposób możesz dzielić się wiedzą i przekazywać cenne informacje. Pomagając klientom rozwiązywać problemy, przekonujesz ich do Twoich produktów.
  3. Skuteczne szkolenia – dzięki luźniej atmosferze i bezpośredniemu kontaktowi znacznie lepiej jest wyjaśnić wiele kwestii.

Webinar – wybór platformy

Jak widać korzyści, które dają webinary, są liczne. Jeśli interesuje Cię taka forma organizowania szkoleń, z pewnością warto, zainteresować się ofertą Freshmail.pl. W ramach wybranego pakietu możesz korzystać z licznych narzędzi do internetowego marketingu i przetestować je przez 14 dni za darmo. Tak więc nie czekaj – zorganizuj Twój webinar z freshmail.pl już dziś!

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *