Czy teczka zawsze powinna być czarna? Podpowiadamy!

Czy teczka zawsze powinna być czarna? Podpowiadamy!

Elegancki mężczyzna wie, że w jego garderobie musi znaleźć się krawat, spinki do mankietów, koszule oraz kilka par oficjalnych w kroju spodni. Bywa przecież, że stylizację składającą się z konkretnych elementów wymusza na nim praca. Gdy tego rodzaju strój jest konieczny na co dzień, szybko okazuje się, że dokupić trzeba do niego również teczkę męską. Przenoszenie dokumentów, podręcznych gadżetów i akcesoriów w plecaku nie jest wówczas mile widziane. Poza tym, taki dodatek kompletnie nie pasuje do całości. Na szczęście oferta galanterii skórzanej jest bardzo szeroka. Każdy, kto zainteresowany jest jej produktami, znajdzie coś dla siebie.

Co prawda, gdy chodzi o skórzane teczki męskie, te zazwyczaj proponowane są w czarnych odcieniach. Czy ten kolor jest absolutną koniecznością? Otóż okazuje się, że nie. Bez wątpienia czarny neseser męski, to jednak najbardziej popularny produkt tego rodzaju.

Teczka w kolorze intensywnej czerni – oto najczęstszy wybór eleganckich mężczyzn.

Oczywiście czerń, to bezdyskusyjna klasyka. Torba w tym kolorze, wykonana oczywiście ze skóry, idealnie pasuje do stylizacji w szarej lub grafitowej tonacji. Równie dobrze można jednak postawić na czarny garnitur, a nawet beżowe elementy stylizacji – kolor czarny pasuje bowiem do wszystkiego. Przy czym proponowane na rynku czarne teczki męskie zazwyczaj są półmatowe lub błyszczące. To dodaje im jednak szyku i elegancji. Co więcej, dzięki takiemu zestawieniu nie widać na nich plam i zabrudzeń. Dodatkowo, czarny kolor nadaje się na wszystkie spotkania, zarówno te biznesowe, jak i mniej formalne.

Czarną teczkę należy rzecz jasna nosić do czarnych butów, a także dodatków galanteryjnych w tym kolorze. Chociaż panuje powszechne przekonanie, iż czarny jest kolorem na tyle uniwersalnym, że z powodzeniem można łączyć go też z innymi odcieniami i kolorami. Taki dodatek daje więc duże możliwości. W sytuacjach nieformalnych można zestawić go z brązowymi butami i paskiem. Jeśli chodzi o fakturę, teczka na pewno nie musi mieć takiej, co obuwie. Tu decyzja zależy wyłącznie od gustu użytkownika.

Poza tym, warto pamiętać o tym, że czarny to kolor ponadczasowy. A to oznacza, że niezależnie od okoliczności, w naszej szafie zawsze będziemy mieć modny dodatek. Taki, który idealnie spełni swoją funkcję i będzie można go dobrać do wielu stylizacji.

A może elegancki brąz? Ciekawa alternatywa dla aktówki męskiej w czarnym kolorze.

Galanteria skórzana, to również brązowe skórzane teczki na ramię. Ten kolor traktuje się jednak jako bardziej casualowy. Brązowego neseseru nie zabierzemy więc na spotkanie, gdzie dress code jest bardzo restrykcyjny. Co więcej, dodatek w tym kolorze powinniśmy dopasować do butów oraz innych elementów galanteryjnych, które zakładamy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w takiej sytuacji łączyć ze sobą różne odcienie brązu.

Jeśli chodzi o samą stylizację, brązowy kolor świetnie wygląda w zestawieniu z granatem. Taka teczka ładnie prezentuje się również z elementami stylu codziennego – marynarką połączoną z jeansami lub niebieskimi chinosami. Pamiętajmy zatem, że brązowy to kolor, który podobnie jak czerń jest ponadczasowy – bardziej nadaje się do stylu smart casual.

Teczki męskie ze skóry w innych kolorach – czy to dobry wybór?

Czy czarna i brązowa teczka, to jedyny możliwy wybór? Przecież tego rodzaju męskie dodatki występują także w innych kolorach! Oczywiście można pokusić się o nieco inną kolorystykę, choć takowa jest na pewno mniej popularna… Poza tym, takie teczki pasują już do konkretnych butów i dodatków, więc najczęściej kupuje się je jako kolejne modele.

Nic dziwnego, że na taki wybór najczęściej decydują się osoby, które teczki na dokumenty używają często. Wówczas mogą, a nawet powinny pozwolić sobie na posiadanie w szafie więcej niż jednej sztuki. Tak czy inaczej – męskie teczki są niezbędnym elementem ubioru eleganckiego i modnego mężczyzny. O tym nie należy zapominać. Obojętnie w jakim wydaniu, to właśnie one są uzupełnieniem oficjalnej stylizacji.

Szukasz modnej skórzanej teczki męskiej? Sprawdź ofertę polskiego producenta galanterii skórzanej Paolo Peruzzi: https://paoloperuzzi.it/on/79-teczki-meskie

To też może cię zainteresować: Czy teczka męska to dobry prezent dla adwokata?

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *