Drzwi i okna do nowego domu.

Drzwi i okna do nowego domu.

Budowa domu, to dla każdego z nas, jedno z największych wyzwań, przed jakimi przyjdzie nam stanąć w całym naszym życiu. Najtrudniej zaś jest w sytuacji, kiedy z racji ograniczonych funduszy, decydujemy się na budowę systemem gospodarczym, w którym większością prac zajmujemy się samodzielnie. W przypadku budowy domu pod klucz przez zewnętrzną firmę, nie musimy się tak bardzo niczym przejmować. Tutaj zaś, trzeba będzie zająć się wszystkimi aspektami budowy. Począwszy od zamówienia odpowiednich materiałów, poprzez ostateczny wybór odpowiednich okien i drzwi do naszego domu. Tym bardziej, iż wszystko to będzie mieć wpływ na późniejsze koszty eksploatacji budynku. Warto więc, szczególnie w przypadku wyboru okien i drzwi, pochylić się nad tym problemem, aby wybrać jak najlepiej.

Dlaczego okna i drzwi w budynku są takie ważne?

W zasadzie, jeśli dobrze policzymy powierzchnię ścian zewnętrznych, to okna i drzwi będą zajmować w granicach 10-20% ich powierzchni. Wynika z tego, iż straty ciepła z budynku, będą w 10-20% zależne właśnie od tego, jakie dobierzemy okna i drzwi. Im lepszej jakości je dobierzemy, oraz co bardzo ważne, poprawnie zamontujemy, tym mniejsze straty ciepła, a co za tym idzie, także niższe koszty ogrzewania. Trzeba więc powiedzieć, iż wybór okien i drzwi będzie kluczową kwestią przede wszystkim ze względu na zapotrzebowanie energetyczne budynku, a ten parametr, najlepiej będzie utrzymać na jak najniższym poziomie.

Jakość okien i drzwi do domu.

Najważniejszą kwestią przy wyborze okien i drzwi będzie tutaj jakość ich wykonania. Chodzi nam przede wszystkim o to, aby charakteryzowały się bardzo dobrym poziomem izolacji termicznej, jak również akustycznej. Obydwa te parametry będą przekładać się na nasz komfort eksploatacji budynku, jak również na koszty jego ogrzewania w sezonie zimowym.

  • Izolacja termiczna – zdecydowanie parametr o największej istotności. Obecnie należy zadbać o to, aby współczynnik przenikania ciepła u nie był większy niż 0,9 W/(m2*K), co jest obecnie wymaganym parametrem dla domów o niskim zapotrzebowaniu energetycznym. Obecnie jednak można spotkać się z oknami o jeszcze lepszych parametrach w tym zakresie.
  • Izolacja akustyczna – będzie mieć wpływ przede wszystkim na nasz komfort. Im lepszy jej poziom, tym mniej hałasów zewnętrznych będzie przedostawać się do naszych wnętrza mieszkalnych, a to podnosi znacznie nasz poziom komfortu.

Wybierając okna i drzwi do naszego domu musimy więc zwrócić szczególną uwagę na te dwa parametry, które będą odgrywać w tym przypadku kluczową rolę. Warto tutaj, aby nasz dostawca okien i drzwi w Bielsku, stosunkowo precyzyjnie przedstawił nam parametry poszczególnych okien i drzwi, dzięki czemu będziemy mogli wybrać takie, w których stosunek ceny, do jakości oraz parametrów technicznych, będzie dla nas najbardziej korzystny.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *