Edukacja poprzez zabawę na wysokim poziomie.

Edukacja poprzez zabawę na wysokim poziomie.

Jedna z największych zalet dobrej zabawy dla naszych dzieci jest fakt, iż w jej trakcie, mogą one uczyć się nowych rzeczy, przyswajać nową wiedzę i pozyskiwać nowe zupełnie umiejętności. Dlatego też, warto wykorzystać ten fakt, i jak najczęściej wybierać naszym dzieciom zabawki o charakterze jak najbardziej edukacyjnym. Jednymi zaś z najbardziej edukacyjnych zabawek, jakie możemy zakupić naszym dzieciom są bez wątpienia klocki. Dlatego też warto przyjrzeć się samym klockom nieco bliżej i przeanalizować ich aspekty edukacyjne, aby wiedzieć na co zwracać szczególną uwagę podczas ich zakupu. Sprawdźmy w takim razie jak to wszystko wygląda z nieco bliższej perspektywy.

Wpływ zabawy na kształtowanie dziecka.

Po pierwsze powinniśmy sobie tutaj uściślić, dlaczego akurat zabawa klockami będzie wpływać korzystnie na rozwój młodego człowieka. Otóż w przypadku klocków, podczas zabawy będziemy mogli w wyraźny sposób wpłynąć na:

  • Zdolność posługiwania się instrukcjami i postępowania w zgodzie z ich wytycznymi – zestawy klocków z reguły przeznaczone są do konstruowania z góry ustalonych budowli i konstrukcji.
  • Rozwój zdolności manualnych – wynika z konieczności łączenia ze sobą wielu różnorodnych, małych elementów.
  • Kształtowanie wyobraźni przestrzennej – zanim dziecko cokolwiek stworzy samodzielnie z klocków będzie musiało sobie to wyobrazić.

Generalnie można powiedzieć, iż klocki edukacyjne mają jeszcze więcej zalet, aczkolwiek te, wymienione powyżej stanowią te najważniejsze, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Po prostu w przypadku kiedy wiemy o takich zaletach zastosowania nowoczesnych klocków edukacyjnych dla naszych dzieci, będziemy mogli o wiele łatwiej dobierać im poszczególne zestawy i kształtować w pewnych kierunkach.

O czym warto pamiętać kupując klocki edukacyjne?

Oczywiście kupując tego rodzaju klocki powinniśmy także zwrócić szczególna uwagę na kilka innych kwestii. Najważniejszą będzie bez wątpienia kwestia bezpieczeństwa zabawy naszych pociech. Tutaj do najważniejszych zagrożeń należy zaliczyć przede wszystkim materiały z jakich klocki będą tworzone. Niestety ale bardzo wielu dostawców klocków, szczególnie tych, którzy swoje zakłady produkcyjny lokują w krajach trzeciego świata, wytwarza zabawki z zastosowanie szczególnie niebezpiecznych materiałów. Zdarzały się już nawet przypadki wykrycia substancji rakotwórczych, a to powinno wzmóc naszą czujność. Najlepiej i najbezpieczniej będzie w sytuacji, kiedy pozyskiwane przez nas zabawki, czy też same klocki edukacyjne będą produkowane przez firmy co do których mamy pewność, iż potrafią przedstawić niezbędne certyfikaty materiałowe. Tylko klocki edukacyjne dostarczane przez pewnych i bezpiecznych producentów będą dla nas wartościowe, bowiem nauka dziecka i jego edukacja to jedno, ale jego bezpieczeństwo w trakcie nauki jest tak samo istotne i ważne. Dlatego też przede wszystkim zwróćmy uwage na bezpieczeństwo naszych dzieci i nie kupujmy zabawek niewiadomego pochodzenia, bowiem w ten sposób narażamy bezpieczeństwo naszych dzieci a tego powinniśmy za wszelką cenę unikać.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *