Filtracja powietrza w lakierni przemysłowej.

Filtracja powietrza w lakierni przemysłowej.

Filtracja powietrza w lakierni, to jeden z kluczowych elementów, wpływających na jakość realizowanych prac lakierniczych. Skutkiem tego też, prowadzenie lakierni przemysłowej, wymagać będzie wielu poważnych inwestycji. Niemniej jednak, zdecydowanie najważniejszą inwestycją będzie zapewnienie sobie profesjonalnego odprowadzania powietrza, oraz nawiewu ze świeżym powietrzem, dzięki czemu atmosfera wewnątrz pomieszczeń lakierniczych będzie pozwalać nam na osiągnięcie dobrego poziomu efektywności prowadzonych prac. Pozwoli to na wtłaczanie powietrza wolnego od jakichkolwiek zanieczyszczeń lotnych, zaś na zewnątrz będziemy odprowadzania powietrze równie czyste. Poza tym, równie istotna będzie filtracja powietrza znajdującego się już wewnątrz lakierni. Warto się tym zagadnieniom przyjrzeć nieco bliżej.

Dlaczego filtracja powietrza jest tak bardzo istotna?

W pierwszej kolejności warto powiedzieć sobie kilka słów na temat tego, dlaczego filtracja powietrza w lakierniach przemysłowych jest tak bardzo istotna. Otóż chodzi tutaj o to, aby do wnętrza pomieszczeń lakierniczych doprowadzane było powietrze pozbawione jakichkolwiek lotnych zanieczyszczeń, wszelkiego rodzaju pyłków, itp., które mogą negatywnie wpływać na jakość realizowanych prac lakierniczych. Z drugiej zaś strony musimy zadbać także o to, aby w powietrzu odprowadzanym na zewnątrz nie znajdywały się jakiekolwiek zanieczyszczenia chemiczne, których w czasie prowadzenia prac lakierniczych jest przecież pełno pod postacią mgiełki lakierniczej. W tym celu należy zastosować odpowiednio dobrane filtry kieszeniowe, które będą przechwytywać i wiązać w kanałach wentylacyjnych wszystkie zanieczyszczenia przedostające się tamtędy wraz z powietrzem.

Filtracja powietrza wewnątrz lakierni.

Drugim zagadnieniem jest tutaj filtracja powietrza znajdującego się już wewnątrz lakierni. W tym celu, wykorzystywane są rozwiązania nieco mniej kosztowne, aczkolwiek równie skuteczne. Chodzi nam przede wszystkim o odpowiednie filtry podłogowe i sufitowe w branży lakierniczej, które odpowiadają za przechwytywanie wszystkich, unoszących się wraz z mgiełka lakiernicza zanieczyszczeń. Ich instalacja jest stosunkowo prosta, a efektywność stoi na bardzo wysokim poziomie, toteż inwestycja ta, jest jak najbardziej opłacalna.

Dobór odpowiednich technologii.

Skoro już wiemy, że kwestią kluczową będzie tutaj realizacja filtrowania powietrza w obydwu kierunkach, jak również wewnętrznego, warto zastanowić się nad doborem odpowiednich rozwiązań technologicznych. Trzeba przyznać, iż wybór jest dość szeroki, wobec czego, przy całkowitym braku doświadczenia, ciężko będzie cokolwiek osiągnąć. Warto w takim przypadku skorzystać z pomocy, jaką może nam posłużyć dobry dostawca filtrów warsztatowych dla warsztatów lakierniczych. Z całą pewnością dostawca będzie posiadać szeroką wiedzę w zakresie dystrybuowanych przez siebie filtrów warsztatowych, dzięki czemu filtracja powietrza będzie w naszym zakładzie przygotowana w wyjątkowo profesjonalny sposób.

Podsumowanie

W każdym razie, musimy pamiętać przede wszystkim o tym, iż kluczową rolę dla jakości realizowanych prac lakierniczych będzie odgrywać filtracja powietrza. Im lepszy system oczyszczania powietrza zastosujemy w naszym warsztacie, tym lepszy poziom jakości świadczonych usług uda nam się osiągnąć.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *