Filtry sufitowe i ich wykorzystanie

Filtry sufitowe i ich wykorzystanie

Filtrowanie powietrza w obiektach produkcyjnych to bardzo ważna rzecz, a już w szczególności w niektórych, bardziej specyficznych branżach, takich jak spawalnictwo czy też lakiernictwo, gdzie przecież w toku produkcji wytwarzane są dość silne zanieczyszczenia. Oczywiście w takich sytuacjach, niezbędne będą stanowiskowe odciągi powietrza, które skutecznie odbiorą pierwszy, największy rzut wszystkich zanieczyszczeń, niemniej jednak nie uda im się z całą pewnością odprowadzić całości. Wobec czego niezbędne będzie zastosowanie dodatkowych filtrów, które zapewnią przechwytywanie resztek zanieczyszczeń lotnych i związanie ich w celu ich późniejszego zutylizowania. Zobaczmy jakie rozwiązania w takich przypadkach można wykorzystać, aby zapewnić sobie odpowiedni poziom wydajności oczyszczania powietrza na obiektach produkcyjnych.

Dodatkowe filtry sufitowe, podłogowe i ścienne.

Bardzo popularnym rozwiązaniem w tym zakresie, zapewniającym dość spory poziom skuteczności przechwytywania zanieczyszczeń jest zastosowanie dodatkowych filtrów ściennych, sufitowych czy podłogowych, które zapewniają przechwytywanie lotnych zanieczyszczeń osiadających. Oczywiście filtry te muszą być wykonane z odpowiednich materiałów i systematycznie wymieniane, w zależności od intensywności osiadania na nich zanieczyszczeń. Rozwiązanie to, gwarantuje nam, iż zanieczyszczenia osiadające będą przechwycone i związane we wnętrzu maty filtracyjnej, a nie, jak to ma miejsce w innych sytuacjach, kiedy po prostu osiadają, a każdy podmuch powietrza wzbudza je i wprowadza na nowo do powietrza. Można więc powiedzieć, iż jest to bardzo ważne, aby zastosować tego rodzaju filtrację powietrza, poza samymi odciągami, w których także znajdują się odpowiednie filtry kieszeniowe, służące do przechwytywanie zanieczyszczeń odbieranych przez odciągi. Po prostu podnosimy w ten sposób sprawność filtrowania, przy jednoczesnym, stałym napływie nowego, świeżego powietrza z zewnątrz.

Jakość zastosowanych rozwiązań.

Nie da się jednak ukryć, iż bardzo wiele będzie tutaj zależne od tego, jakiej jakości filtry pozyskamy. Aby zapewnić sobie jak najlepsze, trzeba będzie znaleźć solidnego dostawcę, który będzie w stanie dostarczać nam rozwiązania najlepsze technologicznie, a jednocześnie nie będzie zanadto zdzierać z nas pieniędzy. Dobry dostawca wysokiej klasy filtrów sufitowych, będzie tutaj wręcz najważniejszych, bowiem w przypadku, kiedy nasze filtry nie będą spełniać pewnych wymagań, ich instalacja na niewiele się zda. Po prostu nie będą przechwytywać lotnych zanieczyszczeń, a co za tym idzie, nie wpłyną na poprawę warunków pracy, i czystość atmosfery wewnątrz pomieszczeń produkcyjnych. Dlatego tez, musimy największą uwagę przyłożyć właśnie do tego, aby znaleźć solidnego dostawcę, który zagwarantuje dostawę wysokiej klasy filtrów sufitowych, aby oczyszczanie powietrza w naszych zakładach stąła na jak najwyższym poziomie.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *