Geosyntetyki do wzmacniania podłoża.

Geosyntetyki do wzmacniania podłoża.

Materiały geosyntetyczne, stanowią całą grupę nowoczesnych technologicznie materiałów, wykorzystywanych w branży budowlanej. Oczywiście ich najważniejszym zadaniem jest tutaj stabilizacja, wzmacnianie oraz zbrojenie podłoża, gruntu. Aczkolwiek znajdą się także materiały, których rolą będzie filtracja, czy też zabezpieczenie innych materiałów przez zniszczeniami. Bardzo popularnym materiałem geosyntetycznym jest tutaj na przykład geowłókniny typu TS. Jest ona dość powszechnie stosowana w budownictwie drogowym, ale nie tylko. Równie często jest stosowana, jako materiał stabilizujący podłoże przy wykańczaniu obejścia naszych prywatnych posesji.

Geowłóknina typu TS.

Wspomniana przez nas już geowłóknina typu TS, to jeden z najbardziej popularnych materiałów geosyntetycznych, o stosunkowo wszechstronnym zastosowaniu. Wykorzystywana jest przede wszystkim przy wszelkiego rodzaju pracach związanych z budową i unowocześnianiem ogrodu oraz obejścia domu. Jest ona bardzo odporna na zniszczenia. Wykonana poprzez igłowanie włókien ciągłych, polipropylenowych. Charakteryzuje się odpornością na rozrywanie, czy też na rozkład, a częściowo jest także odporna na działanie promieniowania UV. Stosowana jest przede wszystkim w następujących przypadkach.

  • Warstwy drenażowe – idealne rozwiązanie do kompleksowych systemów drenażowych. Zapewnia pełną izolację naszych murów, przy niedużych ilościach zastosowanego żwiru w warstwie drenażu.
  • Podjazdy garażowe – zapewnia separację różnych warstw gruntu, przez co konstrukcja podbudowy pozostaje trwale stabilna, nawet w przypadku dość dużych obciążeń eksploatacyjnych. Może być w tym zakresie używana wielokrotnie.
  • Tarasy ogrodowe – zabezpiecza warstwę piasku przed wypłukiwaniem, dzięki czemu powierzchnia tarasu pozostaje przez długi czas gładka.
  • Oczka wodne i baseny – zabezpiecza folię basenową przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Zapewnia tym samym długookresową szczelność basenów oraz oczek wodnych.

Dobór odpowiednich geosyntetyków.

Oczywiście realizując jakiekolwiek prace związane z rozbudową naszego ogrodu, warto dobrać materiały geosyntetyczne zgodnie z zapotrzebowaniem. Nie zawsze będziemy potrzebować takich samych materiałów geosyntetycznych. Tutaj przede wszystkim przyda nam się dobra oferta geosyntetyków do wzmocnienia podłoża, od dobrego dostawcy. Następnie będziemy mogli zgodnie z naszym zapotrzebowaniem dobierać poszczególne materiały tak, aby poprzez ich zastosowanie osiągnąć zakładane przez siebie cele.

Generalnie rzecz więc ujmując, możemy powiedzieć, iż materiały geosyntetyczne to na chwilę obecną bardzo popularna grupa materiałów budowlanych, pozwalających nam osiągać lepszy poziom jakości i trwałości realizowanych konstrukcji. Dlatego też, stają się one coraz bardziej popularne, zarówno w zastosowaniu typowo przemysłowym, jak również w naszych prywatnych, przydomowych inwestycjach.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *