Hurtownia z łożyskami i jej prowadzenie.

Hurtownia z łożyskami i jej prowadzenie.

Jedną ze zdecydowanie trudniejszych branż, w których możemy prowadzić hurtownię, jest branża łożysk. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż jest to branża wymagająca od hurtownika szerokiej i rozległej wiedzy na temat dystrybuowanych łożysk, aby w razie konieczności, mógł on zawsze dobrać swoim klientom łożyska zastępcze, spełniające wymagania oryginału. Co więcej, trzeba także zapewnić sobie regularne dostawy łożysk od producentów, z uwzględnieniem tych najpopularniejszych, czyli firm takich jak Nachi, SKF czy też Timken. Zobaczmy zatem, jak się zabrać za rozkręcenie i utrzymanie na rynku hurtowni tego rodzaju.

Dobra lokalizacja przede wszystkim.

Nie można nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, bowiem to właśnie od lokalizacji zależne będzie to jak wielu będziemy mieli klientów. Po prostu większość właścicieli warsztatów samochodowych i małych przedsiębiorstw, którzy na co dzień potrzebują łożysk, będzie wybierać zakup w hurtowni, do której łatwo się dostać. Dlatego też, najlepszą lokalizacją będzie bezpośrednie sąsiedztwo terenów przemysłowych, lub też miejsce, do którego łatwo dostać głównymi arteriami komunikacyjnymi miasta, a najlepiej bezpośrednie sąsiedztwo autostrady. Szczególnie ta ostatnia opcja wydaje się być bardzo ciekawa, bowiem pozwala na obsługiwanie klientów z dalszych odległości, dla których dojazd autostradą nie jest niczym nadzwyczajnie trudnym do osiągnięcia. Oczywiście trzeba będzie także pamiętać o odpowiednim budynku hurtowni, który nie tylko pomieści całą halę sprzedażową, ale także halę magazynową, gdyż trzeba tutaj pamiętać, iż dobra hurtownia, zawsze posiada w zapasie dość sporo łożysk z każdego rodzaju, a w szczególności tych najbardziej chodliwych.

Zaopatrzenie i zbyt

Nie da się tutaj ukryć, iż dobra lokalizacja będzie miała także wpływ na łatwość zaopatrzenia hurtowni oraz na jej zbyt. Oczywiście w kwestii sprzedaży łożysk warto tutaj przeanalizować jeszcze kwestię sprzedaży internetowej, która w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna. Coraz więcej warsztatów i producentów maszyn przemysłowych, szuka swoich dostawców w całym kraju a nie tylko u siebie w mieście, a całe zamówienia są przesyłane za pomocą firm kurierskich. Bardzo dobrze wykorzystała to firma Stożek, która uruchomiła także sprzedaż internetową pod adresem stozek.pl, dzięki czemu też, zyskała dodatkowych klientów z terenu całego kraju. W ogóle sprzedaż internetowa korzystnie wpływa na całą gospodarkę, bowiem zapewnia się zatrudnienie w całym sektorze kurierskim, a to także dość rozległa branża z dużą ilością pracowników. Generalnie rzecz wiec ujmując, można powiedzieć, iż sprzedaż internetowa, będzie bardzo korzystna dla obydwu stron transakcji. Kupujący nie musi nigdzie niczego szukać i marnować czasu, zaś sprzedawca na spokojnie może zbierać zamówienia i składać je na swoim magazynie, bez żadnego pośpiechu, jak to ma miejsce w przypadku standardowych sklepów stacjonarnych.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *