Jak pozbyć się szczurów i dlaczego?

Jak pozbyć się szczurów i dlaczego?

Wydawać by się mogło iż szczury raczej nie stanowią dla nas większego zagrożenia, bowiem z reguły żyją w piwnicach opuszczonych budynków oraz w ciekach kanalizacyjnych. Niemniej jednak kiedy są głodne szukają pożywienia także w pobliżu naszych siedzib, a tutaj już mogą stanowić poważne zagrożenie. Szczególnie odmiana szczura śniadego, który doskonale wspina się a jego ulubionym miejscem są strychy i poddasza. Te gryzonie są bardzo niebezpieczne przede wszystkim przez wzgląd na zarazki, bakterie i pasożyty jakie roznoszą wraz ze swoimi odchodami, a dodatkowo jeszcze potrafią wyrządzić bardzo wiele szkód. Zobaczmy zatem, dlaczego powinniśmy przeprowadzać deratyzację oraz jakie szkody wyrządzają nam szczury.

Szkody wyrządzane przez gryzonie.

Zacząć trzeba tutaj od tego, iż szczury to gryzonie dość spore o rozmiarach do 25 cm, które w dodatku są wszystkożerne, a więc nie pogardzą żadnym kawałkiem strawy. Z reguły żywią się resztkami, aczkolwiek w przypadku braku pożywienia będą zbliżać się do naszych domów i tam szukać pokarmu. Bardzo często w swoich poszukiwaniach będą wyrządzać wiele szkód na przykład przegryzając przewody elektryczne, co będzie bardzo poważne w skutkach, bowiem sama naprawa to jeszcze pół biedy, ale gorzej kiedy w wyniku zwarcia instalacji dojdzie do pożaru. Najgorsze jest jednak to, iż szczury wszędzie pozostawiają swoje odchody, a wraz z nimi wszelkie bakterie, zarazki i pasożyty, których są nosicielami, a co za tym idzie, będziemy narażeni na zakażenia wszystkimi tymi chorobami, których szczury są nosicielami. Oczywiście będą też zanieczyszczać magazynowane przez nas pożywienie, ziarno, mąkę itp. Generalnie można więc powiedzieć, iż są dla nas bardzo nietowarzyskie i powinniśmy bez dwóch zdań odpłacać się im dokładnie w ten sam sposób.

Przeprowadzanie deratyzacji.

W celu pozbycia się tych bardzo nieprzyjemnych gryzoni, niezbędna będzie deratyzacja, czyli zabiegi mające na celu uśmiercenie gryzoni. W zależności od liczebności populacji oraz warunków panujących w danym miejscu, należy zastosować różne rodzaje trucizn, o różnym działaniu, oraz ewentualne inne metody uśmiercania szczurów. Najważniejsze będzie jednak to, aby deratyzacja Bielsko Biała była przeprowadzona jak najbardziej skutecznie, a w tym celu najlepiej będzie zatrudnić profesjonalną firmę DDD, która posiada specjalne, chemiczne środki trujące, oraz niezbędną wiedzę i doświadczenie, które pozwolą na prawidłowe określenie sytuacji, oraz dobranie niezbędnych środków, aby cały zabieg deratyzacji był wystarczająco skuteczny. Tutaj nie ma co próbować samodzielnego tępienia gryzoni, bowiem są one dość inteligentne i potrafią nas łatwo przechytrzyć. Tutaj trzeba doświadczonego tępiciela, który zrobi ze szczurami porządek raz na zawsze. Od tego w końcu zależeć będzie nasze bezpieczeństwo, a te chyba dla każdego z nas jest najważniejsze, i raczej nikt nie będzie próbował oszczędzać na bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *