Jak wybrać dobry antywirus?

Jak wybrać dobry antywirus?

W dzisiejszych czasach coraz to większe obszary naszego życia przenoszą się do rzeczywistości wirtualnej. Często pracujemy zdalnie, dokonujemy zakupów lub zamawiamy jedzenie przez internet. Nie mówiąc już o tym, że media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem naszego życia prywatnego i towarzyskiego. Na podstawie tych informacji możemy wysnuć wniosek, że od bezpieczeństwa naszego komputera, urządzeń mobilnych czy sieci zależy bezpieczeństwo nasze i naszych pieniędzy. W takim razie bardzo ważną kwestią staje się posiadanie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego.

Czym kierować się wybierając program?

Istnieje szereg cech, które powinien posiadać dobry antywirus. Po pierwsze powinien zapewniać ochronę naszego urządzenia w czasie rzeczywistym tak, aby na bieżąco móc sobie radzić z potencjalnymi zagrożeniami. Dzięki temu także w dużym stopniu będziemy mogli zapobiegać szkodom, które mogą na naszym komputerze wyrządzić wirusy. Dobry antywirus także powinien chronić nasz sprzęt w taki sposób, który będzie umożliwiał wydajną pracę urządzenia. Wszakże nikt nie potrzebuje programu, który chroniąc komputer jednocześnie paraliżuje jego pracę. Jeśli interesuje nas temat kryptowalut, to warto wybrać taki program, który osłoni także nasze oprogramowanie do kopania kryptowalut.

Pamiętajmy także, że nie każdy z nas jest informatykiem czy miłośnikiem programów komputerowych, szczególnie jeśli korzystamy z nowych technologii głównie w domu. Program antywirusowy musi być jasny i przejrzysty w obsłudze i konfiguracji. Każdy użytkownik komputera powinien umieć go obsłużyć.

Z produktów jakiej firmy skorzystać?

Na dzisiejszym rynku o względy użytkowników rywalizuje wielu producentów oprogramowania antywirusowego. Od producentów prostych programów o małej liczbie funkcjonalności opartych na wolnej licencji, aż po największych producentów w branży.

Bardzo ciekawe rozwiązania oferuje firma Kaspersky, w szczególności jeśli mamy na myśli ochronę naszych domowych komputerów.

Programy oferowane w bieżącym asortymencie firmy zapewniają kompletne i proste w obsłudze zabezpieczenie komputera przed złośliwym oprogramowaniem. I to w czasie rzeczywistym. Ponadto działa w taki sposób, że komputer na którym zainstalowany jest antywirus nadal działa w w pełni wydajnie. Efektem pewnego, wizjonerskiego podejścia jest odpowiednie zabezpieczenie programów do kopania kryptowalut.

Wybór oprogramowania jaki oferuje rynek jest bardzo szeroki. Warto jednak dać szansę ofercie kierowanej przez firmę Kaspersky. Z pewnością jest to najlepsze rozwiązanie dla komputerów domowych – https://www.kaspersky.pl/antivirus.

 

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *