Jakie akcesoria wybrać do wiosennej aktywności na powietrzu?

Jakie akcesoria wybrać do wiosennej aktywności na powietrzu?

Każdy, kto kocha sport – uprawia go bez względu na okoliczności, porę roku i własny nastrój. Nie da się ukryć, że chętniej wybiera się jednak na trening właśnie wiosną i latem. Słońce i budząca się do życia przyroda z domu wyciągają nawet leniuchów, którzy zaczynają poszukiwać dla siebie najodpowiedniejszej formy aktywności.

Co warto zauważyć – o ile w trakcie standardowego treningu potrzebny jest raczej specjalny strój i niewiele dodatkowych gadżetów, o tyle w trakcie długich pieszych wędrówek czy górskich wypraw – przydaje się plecak sportowy albo saszetka nerka. W jakich okolicznościach sprawdzają się konkretne modele sportowych dodatków? Przekonajmy się!

Plecak turystyczny – w jakich okolicznościach sprawdza się najlepiej?

Jeśli wybierasz się w góry i planujesz długie po nich wędrówki, musisz być odpowiednio przygotowany. Nie chodzi wyłącznie o odpowiednie obuwie, ale również dodatki dzięki którym będziesz mógł nosić przy sobie niezbędne rzeczy, na przykład wodę. Najrozsądniejszym rozwiązaniem w takim przypadku wydaje się być plecak trekkingowy.

Przede wszystkim dlatego, że został on w specyficzny sposób zaprojektowany. Plecaki trekkingowe nie są obciążające dla kręgosłupa, posiadają sporą ilość kieszonek i przegródek i mają taki kształt, by jak najlepiej dostosować się do właściciela. A w czasie wyczerpujących i wymagających aktywności fizycznych takie zalety są nieocenione.

Plecak do biegania lub plecak na rower – w jakich okolicznościach sprawdza się najlepiej?

Plecaki sportowe w tym wydaniu, jak sama nazwa wskazuje – najlepiej spisują się w trakcie przejażdżki rowerowej lub w trakcie biegania. Bywa, że wycieczka rowerowa zapowiada się na dość długą i męczącą, podobnie zresztą jak trasa, którą zamierzamy biec. Gdzie wówczas schować zastępcze buty, telefon czy portfel? Oczywiście w specjalnym plecaku.

Poza tym przy tego rodzaju aktywnościach jesteśmy zmuszeni mieć wolne dłonie. Plecak noszony na szelkach wydaje się być zatem idealnym rozwiązaniem. Co więcej, jego specjalny projekt zapewnia stabilność, dodatek nie przesuwa się, ani ze zesuwa z pleców.

Saszetki nerki – w jakich okolicznościach sprawdzają się najlepiej?

Ewentualną alternatywą dla plecaków sportowych mogą być tak zwane saszetki nerki. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli z domu zamierzamy wziąć ograniczoną ilość drobiazgów. Poza tym, tego rodzaju dodatki lepiej sprawdzają się w trakcie jazdy na desce, łyżworolkach, a nawet podczas gry w piłkę.

Co więcej, sami możemy zdecydować o tym czy odpowiada nam bardziej saszetka biodrówka, czy może saszetka na ramię. Ta pierwsza zakładana jest w okolicy pasa. Jest bardzo wygodna, bo nie wymaga podtrzymywania. Z kolei saszetki na ramię nosi się podobnie, jak torebki damskie. Tego rodzaju dodatki wymagają jednak większej uwagi właściciela – mogą się bowiem zesunąć. Saszetkę warto zatem dobrać w zależności od tego, jaki sport mamy zamiar uprawiać.

Wszystkie te produkty jak i również wiele innych znajdziecie w ofercie sklepu z galanterią skórzaną i sportowymi dodatkami www.supergalanteria.pl

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *