Kabiny prysznicowe z brodzikiem czy bez – co wybrać

Kabiny prysznicowe z brodzikiem czy bez – co wybrać

Przez wiele lat kabina prysznicowa nieodłącznie kojarzyła się z brodzikiem, który jej zawsze towarzyszyły. Niski albo wysoki, zaokrąglony albo prostokątny – zawsze jednak brodzik musiał być elementem zestawu prysznicowego. Obecnie coraz częściej decydujemy się na bardzo modne rozwiązanie, jakim jest kabina prysznicowa bez brodzika. Z pewnością ten wariant prysznica ma wiele elementów, które jawią się jako efektowne oraz praktyczne w codziennym użytkowaniu. Jednak jak każde rozwiązanie aranżacyjne prysznic bez brodzika posiada zarówno plusy, jak i minusy. Poznanie zarówno jednych, jak i drugich pozwoli inwestorowi remontującemu łazienkę podjąć najlepszą dla niego decyzję.

Lekkość braku brodzika nie ma wyłącznie zalet…

…choć bez wątpienia ma ich sporo. Pod względem wizualnym prysznic bez brodzika dla wielu osób wygrywa. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu taka kabina prezentuje się bardzo lekko i stylowo. Co więcej, jej użytkownicy cenią sobie łatwość utrzymania całości prysznica w czystości. Dodatkowo jeśli w łazience ma się znaleźć kabina walk-in, to rezygnacja z brodzika jest w zasadzie obligatoryjna, gdyż tego typu kabiny dedykowane są właśnie do montażu bezpośrednio na posadzce. Niestety, kwestie związane głównie z odpływem wpływają na dość wysokie koszty takiego rozwiązania. Prysznic bez brodzika wymaga również wyjątkowo starannego montażu, ponieważ ewentualny remont w przypadku odpływu liniowego pod płytkami wymaga ogromnej ilości pracy i pieniędzy.

Nowoczesne brodziki konglomeratowe – czy to alternatywa dla prysznica bez brodzika?

Odpowiedzią na wciąż rosnącą popularność rozwiązania, jakim cieszy się kabina umiejscowiona wprost na podłodze łazienki, było pojawienie się na rynku nowego produktu. Jest to mianowicie brodzik prysznicowy konglomeratowy, który swoim wyglądem umożliwia wkomponowanie go w podłogę w niemal niezauważalny sposób. Dzięki zróżnicowanej gamie kolorystycznej, w której poza bielą można znaleźć także między innymi najmodniejsze w ostatnich latach odcienie szarości, taki brodzik można dopasować do wielu rodzajów płytek łazienkowych. Fakt, że jest on zupełnie płaski podnosi komfort jego użytkowania, zaś walory estetyczne podnosi obecność liniowego odpływu. Całkowicie płaski brodzik z konglomeratu jest też rozwiązaniem tańszym i łatwiejszym do zainstalowania, niż prysznic bez brodzika z odpływem pod płytkami podłogowymi.

Klasyczny niski brodzik to wciąż dobry wybór

Kabina prysznicowa z brodzikiem może wyglądać bardzo efektownie także w swojej klasycznej wersji. Dla wielu najważniejszą zaletą takiego zestawu jest przystępna cena idąca w parze z łatwą instalacją, z którą poradzi sobie wiele osób nie zajmujących się profesjonalnie białym montażem. Aby jednak uzyskać przyjemny dla oka efekt, kluczowe jest postawienie na niski wariant brodzika, dzięki czemu całość nie przytłoczy wizualnie całej łazienki. Akryl, z którego wykonane są takie brodziki łatwo jest utrzymać w higienicznej czystości. Dodatkowo jest to materiał lekki i przez lata sprawdzony jako bardzo trwały.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *