Klocki oraz bezpieczna zabawa.

Klocki oraz bezpieczna zabawa.

Bezpieczna zabawa naszych dzieci, powinna być dla każdego z nas priorytetem, wobec czego powinniśmy tutaj w pierwszej kolejności poznać podstawowe zagrożenia, jakie czyhają na nasze pociechy w czasie zabawy. Oczywiście zagrożenia czyhają także na nas w czasie zakupów, wobec czego jest to także bardzo istotna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę wybierając zabawki, a w szczególności klocki. Zobaczmy więc, na jakie kwestie powinniśmy być wyczuleni podczas zakupu zabawek, w szczególności klocków, oraz jak to zrobić, aby było dobrze. Aby nasze dzieci mogły bezpiecznie się bawić pozyskując tym samym nowe umiejętności, zdolności i przyswajać sobie nową wiedzę.

Pochodzenie klocków.

W pierwszej kolejności, zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek zestawu klocków, warto zwrócić uwagę na jego pochodzenie, bowiem w przypadku, kiedy będą to klocki wyprodukowane w krajach azjatyckich, w tak zwanych krajach taniej siły roboczej, zachodzi wielkie prawdopodobieństwo, iż będą one stanowiły realne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych dzieci. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż z reguły w przypadku produkcji klocków w tych krajach, będziemy mieli do czynienia z brakiem jakiejkolwiek kontroli warunków pracy, czy też stosowanych do produkcji do materiałów, a to jest bardzo często przyczyną zastosowania materiałów wręcz zagrażających zdrowiu a nawet życiu naszych dzieci. Znane wszak są już przypadki, kiedy to zabawki były produkowane z materiałów rakotwórczych, a co za tym idzie, powinniśmy unikać jak ognia zabawek z tego typu państw. Druga rzecz jest taka, iż z reguły w specjalnych strefach ekonomicznych w tych państwach, nie przestrzega się prawa pracy, a równocześnie wykorzystuje do katorżniczej wręcz pracy dzieci, a nikt chyba nie chciałby zapewniając swojemu dziecku tanie zabawki, kilku innych dzieci pozbawić jednocześnie dzieciństwa.

Obostrzenia wiekowe dla klocków.

Drugą kwestią będą tutaj znane nam wszystkim bardzo dobrze obostrzenia wiekowe. Otóż wybierając klocki dla naszego dziecka musimy uwzględnić jego wiek, gdyż niektóre z nich są przeznaczone dla dzieci od pewnego wieku wzwyż. Chodzi tutaj o bezpieczeństwo najmłodszych dzieci, które w czasie zabawy mogłyby niechcący połknąć małe klocuszki i tragedia murowana. Dlatego też, należy zwracać szczególną uwagę na obostrzenia wiekowe dotyczące klocków, bowiem w przeciwnym przypadku możemy sami zagwarantować naszemu dziecku nieprzyjemną wizytę na pogotowiu. Generalnie jednak rzecz ujmując, można tutaj powiedzieć, iż przy odrobinie dobrej woli i chęci, bez większego trudu powinno udać nam się dobrać zabawki dla naszego dziecka, aby dzięki temu zapewnić mu bezpieczną zabawę, która jednocześnie będzie w stanie zagwarantować mu także pozyskanie nowych umiejętności i rozwój tych, już posiadanych, co także jest bardzo ważnym aspektem doboru klocków dla naszego dziecka.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *