Krem do stóp na popękane pięty

Krem do stóp na popękane pięty

Często zapominamy o regularnej pielęgnacji pięt, przypominając sobie o niej dopiero przed latem, kiedy chcemy założyć lżejsze buty odsłaniające wszystkie zaniedbania. W takich momentach z pomocą może przyjść tylko działanie bardzo intensywne, na które pozwala krem do pięt popękanych marki Neutrogena. Jak jednak należy dbać o pięty, aby nie doprowadzić ich do stanu, w którym niemożliwe jest często normalne chodzenie z powodu nadmiernego bólu?

Jak dbać o pięty na co dzień?

To właśnie na stopach opiera się cały ciężar ciała, przez co są szczególnie narażone na urazy i podrażnienia. Dbając o siebie, nie zapominajmy o skórze na piętach. Regularnie pielęgnowana pozostanie miękka, miła w dotyku i ładna, a w dodatku nie będziemy cierpieć z powodu odcisków czy modzeli.

Skóra na stopach bardzo łatwo się przesusza, nie ma w niej bowiem zbyt wiele gruczołów łojowych. W związku z tym na piętach i paluchach szybko narasta warstwa grubego, zrogowaciałego naskórka, który z czasem może pękać. Pęknięcia sięgające do skóry właściwej powodują nieznośny ból, uniemożliwiający chodzenie.

Skórę na stopach należy więc usuwać, najlepiej po zastosowaniu zmiękczającej kąpieli z solami kosmetycznymi. Można użyć również zwykłej soli kuchennej. Taka kąpiel będzie działać nie tylko zmiękczająco, ale też usunie obrzęki i przyniesie odświeżenie, na przykład po męczącym dniu.

Po zakończeniu kąpieli dokładnie osuszamy skórę na piętach, a następnie pocieramy ją energicznie tarką lub pumeksem usuwając zrogowaciały naskórek. Można też użyć peelingu przeznaczonego specjalnie do stóp. Na koniec nawilżamy je kremem do pięt. Jeśli zmagamy się akurat z mocno wysuszoną skórą, zastosujmy krem do pięt z linii Formuła Norweska marki Neutrogena (https://neutrogena.com.pl/product/27). Znajdujące się w nim składniki, jak łagodzący pantenol, hialuronian sodu i gliceryna, pomagają skórze odzyskać naturalny poziom nawilżenia już od pierwszego zastosowania.

Jak często należy nawilżać skórę na stopach?

Zabieg moczenia stóp i usuwania martwego naskórka można przeprowadzać raz w tygodniu, jednak krem do pięt powinien znaleźć swoje stałe miejsce na szafce obok łóżka, aby pamiętać o jego regularnym stosowaniu. W zasadzie każdego wieczoru, po umyciu się, a przed pójściem spać, warto wetrzeć w skórę na stopach odrobinę nawilżającego lub regenerującego kosmetyku, aby nie doprowadzać do stanu, w którym pękający naskórek powoduje silny ból. Odżywcze formuły kremów do stóp Neutrogena pozwalają na szybkie wchłonięcie się kosmetyków, nie pozostawiają na skórze lepkiej warstwy, a gwarantują stopom wyjątkowy komfort na co dzień.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *