Ładowarka z dodatkowym młotem hydraulicznym.

Ładowarka z dodatkowym młotem hydraulicznym.

Posiadanie ładowarki w firmie budowlanej jest bardzo korzystne, nawet jeśli będzie to tylko miniładowarka. Jest to bowiem urządzenie, które w przypadku prac związanych z budownictwem typowo gruntowym, będzie przyczyniać się do znacznego przyspieszenia realizacji wielu prac. Głównie mówimy tutaj o firmach zajmujących się pracami brukarskimi, budową ogrodzeń, budową dróg itp. W takich przypadkach posiadanie ładowarki będzie jak najbardziej uzasadnione, szczególnie jeśli zaopatrzymy się w dodatkowy młot hydrauliczny do ładowarki, który w jeszcze większym zakresie poszerzy jej funkcjonalność i przyczyni się do usprawnienia realizacji wielu prac budowlanych.

Do czego przyda się młot hydrauliczny do ładowarki?

Warto sobie tutaj powiedzieć, na co nam w ogóle w firmach budowlanych, młot hydrauliczny w ładowarce, czy też w miniładowarce. Otóż tego typu urządzenie, będzie pozwalało nam na skuteczne pokonywanie przeszkód ziemnych, których nie da się, ze względu na ich rozmiary i wagę po prostu nabrać koparką. Bardzo często zdarza się, iż kopiąc teren na podjazd brukowany, natrafimy na jakieś większe fragmenty skał, czy też stare konstrukcje betonowe, które musimy usunąć. W takich okolicznością nawet młot hydrauliczny do miniładowarki będzie zbawieniem dla wykonawcy. Energia uderzenia młota w miniładowarce będzie oscylować na poziomie w granicach 200 Dżuli, co w zupełności powinno wystarczyć do kruszenia skład i starych konstrukcji betonowych w gruncie. Sam zaś młot, z perspektywy użyteczności wcale nie jest aż tak bardzo kosztowny, aczkolwiek trzeba będzie przy jego doborze zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które mogą przyczynić się do poprawy jego żywotności i zapewnienia większego bezpieczeństwa technicznego samej ładowarki.

Zakup młota hydraulicznego do ładowarki i miniładowarki.

Zanim ostatecznie jednak dokonamy zakupu, tak jak już wspomnieliśmy, trzeba będzie zwrócić uwagę na kilka, stosunkowo istotnych szczegółów. Przede wszystkim, młot do ładowarki będzie z reguły dostarczany z płytą adaptacyjną, toteż musimy się upewnić, iż płyta ta będzie dopasowana do naszej ładowarki. Kupując o autoryzowanych przedstawicieli profesjonalnych, uznanych i szanowanych na rynku producentów młotów, raczej nie mamy się czego obawiać. Tutaj zawsze przedstawiciel precyzyjnie sprawdza jakiego typu mamy ładowarkę a potem sprowadza niezbędne elementy. Do tego, warto upewnić się, czy młot który kupujemy jest odpowiednio amortyzowany, bowiem będzie to przekładać się na żywotność ramienia roboczego ładowarki. Podczas pracy młota wydzielane są bardzo silne i intensywne drgania, które nie zamortyzowane będą przenosić się na ramię ładowarki, prowadząc do uszkodzenia części ruchomych, łożysk oraz siłowników. Dobra amortyzacja, wydłuży nam więc sprawność samej ładowarki, co powinno być jednym z priorytetów w tym przypadku.

Naczelny

One thought on “Ładowarka z dodatkowym młotem hydraulicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *