Łyżka do mieszania betonu i zalety jej zastosowania.

Łyżka do mieszania betonu i zalety jej zastosowania.

Współczesne budownictwo wymaga od przedsiębiorców, inwestowania w coraz to nowsze rozwiązania technologiczne, pozwalające osiągać jeszcze lepszą efektywność codziennej pracy. Jednym z takich rozwiązań dla firm budowlanych, będzie łyżka z mieszadłem betonu, montowana na ładowarkę kołową, czy też miniładowarkę, pozwalająca na przygotowywanie betonu, bezpośrednio na placu budowy. Oczywiście są także inne sposoby zaopatrywania się w beton na placu budowy, jednakże, jak wskażemy poniżej, własna łyżka z mieszadłem do betonu będzie zapewniać nam bardzo dużo korzyści, wobec czego warto przemyśleć tego typu inwestycję dość wnikliwie i starannie.

Dla kogo łyżka z mieszadłem do betonu.

Przede wszystkim trzeba tutaj zwrócić uwagę na kwestię tego, kiedy w ogóle warto będzie inwestować we własną łyżkę do mieszania betonu. Okazuje się bowiem, iż nie zawsze będzie to inwestycją w pełni uzasadnioną. We własną łyżkę z mieszadłem do betonu należy inwestować w sytuacji, kiedy bardzo często pojawia się nam zapotrzebowanie na beton. Przydatna będzie ona w przypadku realizacji chodników brukowanych, gdzie w pierwszej kolejności trzeba osadzać obrzeża, niejednokrotnie na odcinku ponad jednego kilometra. W takich sytuacjach łyżka z mieszadłem do betonu będzie wręcz niezastąpiona, bowiem pozwoli nam jednocześnie dystrybuować beton po całym placu budowy. W przypadku jednak, kiedy beton wykorzystywać będziemy niezbyt często, i to też w niezbyt dużych ilościach, w zupełności wystarczające będzie korzystanie z usług profesjonalnej betoniarni. Tutaj co prawda beton dostaniemy w minimalnej ilości pół metra sześciennego, i nie zawsze będziemy mieć wpływ na porę jego dostarczenia, niemniej jednak można to wszystko jakoś ogarnąć i rozplanować z logistycznego punktu widzenia, aby wykorzystać cały dostarczony beton.

Zalety wykorzystania łyżki z mieszadłem do betonu.

Skoro już ustalimy, iż w naszym przypadku, łyżka z mieszadłem do betonu będzie korzystnym rozwiązaniem, warto jeszcze dość szczegółowo przyjrzeć się wszystkim zaletom jej posiadania. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • Przygotowywanie betonu bezpośredni on placu budowy.
  • Krótki czas przygotowania betonu – w zależności od modelu łyżki i ilości przygotowywanego betonu będzie to od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.
  • Możliwość przygotowania betonu suchego, półsuchego i mokrego – w zależności od potrzeb
  • Przygotowywanie betonu w ilości odpowiadającej aktualnemu zapotrzebowaniu
  • Łatwa dystrybucja przygotowanego betonu po terenie budowy, nawet bardzo rozległej.
  • Możność dalszego wykorzystania ładowarki w standardowym zakresie, do załadunku sypkich materiałów budowlanych.

Generalnie widzimy, iż zalet posiadania własnej ładowarki z mieszadłem do betonu jest stosunkowo sporo. Tym bardziej, iż własne mieszadło do betonu pozwalające przygotować nam nawet do 1 metra sześciennego betonu jednorazowo, w przypadku niektórych firm budowlanych, będzie wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *