Marmurowa posadzka w pomieszczeniu łazienki.

Marmurowa posadzka w pomieszczeniu łazienki.

Łazienka jest w każdym domu jednym z tych pomieszczeń, gdzie będziemy mieć do czynienia z dużymi ilościami wilgoci w toku jego eksploatacji. Warto o tym pamiętać wybierając materiały wykończeniowe do łazienki, bowiem od tego, jakie wybierzemy, będzie zależeć ich trwałość. Wiadomo, iż nie wszystkie materiały będą sobie tak samo dobrze radzić z dużymi ilościami wilgoci, wobec czego warto tutaj skupić się na tych najlepszych. Najlepszym zaś i zarazem najbardziej estetycznym, wręcz ekskluzywnym materiałem do wykonania posadzek i ścian w łazience będzie naturalny kamień, czyli przede wszystkim marmur, ale także granit czy też trawertyn. Zobaczmy więc, jakie korzyści niesie za sobą zastosowanie marmuru do wykonania posadzki i ścian w łazience.

Zalety zastosowania marmurowych posadzek w łazience.

Przede wszystkim, największą zaletą takiego rozwiązania będzie niewątpliwie wysoki poziom estetyki, a wręcz ekskluzywności. W końcu marmur należy do najbardziej kosztownych materiałów budowlanych o bardzo dobrych walorach estetycznych, ale też i technicznych. Jest to materiał wysoce trwały i odporny na przypadkowe uszkodzenia. Co więcej, w przypadku łazienek będzie się sprawdzać wyśmienicie, bowiem jako naturalny kamień, będzie wysoce odporny na działanie wody. W tym przypadku musimy pamiętać, iż z biegiem czasu na powierzchni posadzki marmurowej będzie się osadzać kamień z twardej wody jaką stosujemy w naszych domach. Wobec tego tez, trzeba będzie tutaj zachodzić konieczność zastosowania odpowiedniej impregnacji. Nie jest to jednak nic nadzwyczaj kosztownego ani wymagającego. Wystarczy raz w miesiącu zaimpregnować odpowiednim płynem całą podłogę i poczekać aż płyn wyschnie. Następnie przez wiele kolejnych dni nie musimy się niczym przejmować, bowiem kamień będzie się osadzać na warstwie ścieralnej impregnatu, a nie na samym marmurze, przez co bardzo łatwo będzie usuwalny podczas standardowego mycia powierzchni przy użyciu zwykłych detergentów.

Pozostałe elementy z marmuru.

Skoro omówiliśmy jak bardzo korzystne są posadzki marmurowe dla wykończenia łazienek warto zająć się także pozostałymi elementami, które możemy tutaj wykonać z naturalnego kamienia. Oczywiście wykonanie ich z marmuru będzie dawać nam najlepszy efekt estetyczny, niemniej jednak bez problemów możemy także zastosować tutaj trawertyn czy też granit. Poza samą posadzką możemy więc z marmuru wykonać także całe ściany, aczkolwiek trzeba będzie kupić odpowiednie płytki marmurowe naścienne. Można także pokusić się o wykonanie obudowy wanny czy też zlewozmywaka z marmuru, co przecież bardzo często jest spotykane. Dzięki takiemu podejściu nasza łazienka będzie z całą pewnością wyglądać wyjątkowo elegancko, a dla niektórych osób wręcz ekstrawagancko. Można więc powiedzieć, iż jest to całkiem rozsądna inwestycja, głównie ze względu na wysoki poziom estetyki marmuru, oraz ze względu na jego parametry technicznego, czyli wysoki poziom trwałości oraz odporności na uszkodzenia.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *