Masaż receptą na intensywny trening

Masaż receptą na intensywny trening

Chcąc schudnąć, zyskać nienaganną sylwetkę oraz atrakcyjny wygląd winniśmy zadbać o aktywność. Każda aktywność jest dobra o ile jest odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb i możliwości. Nie musimy trenować wyczynowo, aby uzyskać zamierzone efekty. Jeśli ćwiczenia nie są naszą mocną stroną warto pomyśleć o alternatywnych sposobach na spalanie kalorii i wspomaganie treningu. Jedną z nich jest masaż.

Masaż a trening

Pewnego rodzaju masażem jest każda rozgrzewka przed treningiem, również cool down to forma masażu mięśni. Dzięki stosowaniu rozgrzewki i schłodzeniu nasze wyniki w treningu będą lepsze. Skuteczność zrzucenia nadwagi w wyniku masażu? To możliwe! Warunkiem jest fakt, iż mówimy o masażu klasycznym, nie zaś masażu leczniczym czy relaksacyjnym, które mają zupełnie inne cele. Intensywny masaż odpręża, ale i jest wysiłkiem dla organizmu. W wyniku tego organizm traci kalorie tak samo jak podczas rozgrzewki i treningu.

Profesjonalny masaż

Należy pamiętać o tym by masaż był wykonany przez profesjonalistę. Amatorsko wykonany masaż może nie przynieść efektów lub jeszcze bardziej pogorszyć naszą sytuację. W celu porady fachowca warto w tej kwestii zwrócić się do trenera personalnego. Doradzi on nam w jaki sposób usprawnić nasz trening. Masaż przed treningiem, czy po treningu to najczęstsze pytania stawiane trenerom, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi z racji różnic w potencjale trenującego.

Regeneracja mięśni

Zanim zanegujemy masaż jako wspomagacz treningu warto jest zgłebić wiedzę dotycząca regeneracji mięśni i rozrostu masy mięśniowej. Jak się okazuje masaż wspomaga zarówno rozciągniecie mięśni, przygotowanie ich do wysiłku, jak również pobudza masę mięśniową do rozrostu. Dzięki masażom możemy trenować więcej i efektywniej bez uszczerbku na zdrowiu. Masaże polecane są nie tylko osobom o słabej kondycji, czy tym którzy chcą iść na skróty w swej drodze do pięknej sylwetki, ale również zawodowcom, sportowcom, którym zależy na jak najlepszych wynikach.

Zastanawiając się nad masażem sprawdź również czy nie wystarczy zainwestować w urządzenie do samodzielnego masażu: https://www.tematowisko.pl/czy-warto-inwestowac-w-urzadzenia-do-samodzielnego-masazu

Sławek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *