Mieszanie betonu przy pomocy ładowarki kołowej.

Mieszanie betonu przy pomocy ładowarki kołowej.

Posiadanie własnej ładowarki kołowej w firmach budowlanych niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim ładowarka ułatwia prowadzenie prac budowlanych w zakresie ziemnym oraz transport materiałów sypkich po rozległym terenie budowy, co sprawia, iż jej posiadanie znacznie ułatwia realizację wielu prac. Niemniej jednak trzeba tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż przy pewnym zakresie inwestycji, możemy zachować dotychczasową funkcjonalność posiadanej ładowarki, jednocześnie poszerzając ją o możliwość mieszania betonu bezpośrednio na placu budowy. W tym celu trzeba jednak zainwestować w odpowiednią łyżkę z mieszalnikiem do betonu, co nie jest jakąś wyjątkowo dużą inwestycją, a jednocześnie pozwala na przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy.

Korzyści płynące z posiadania łyżki do mieszania betonu.

Jedną ze zdecydowanie największych korzyści płynących z posiadania łyżki do mieszania betonu zamontowanej na własnej ładowarce, jest oczywiście możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy. Niemniej jednak nie są to wszystkie korzyści płynące z tego tytułu. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w przeciwieństwie do zamawiania betonu od zewnętrznego dostawcy, w tym przypadku, możemy przygotowywać beton w ilości takiej, jaka akurat jest nam potrzebna i w czasie, w którym jest nam potrzebny. W przypadku zaś zamówień z betoniarni będziemy uzależnieni od terminu dostawy i minimalnej ilości dostawy, którą z reguły będzie jeden metr sześcienny. Z doświadczenia zaś wiemy, iż nie zawsze potrzeba na budowie aż takiej ilości. Nie zawsze też jesteśmy w stanie wyrobić od razu cały metr sześcienny. Dlatego też, własna łyżka z mieszalnikiem do betonu na ładowarce będzie bardzo korzystnie wpływać na możliwości ekipy. Będzie ułatwiać realizację prac budowlanych, jak również przyczyni się do ograniczenia kosztów, wynikającego z braku strat na zamawianym betonie.

Możliwości mieszalników do betonu.

Warto tutaj powiedzieć sobie także o tym, iż mieszalniki do betonu wcale nie ograniczają możliwości eksploatacji ładowarek. Nie trzeba będzie za każdym razem przepinać łyżki, kiedy chcemy mieszać beton lub ładować materiały sypkie. Łyżka tego typu pozwala nam w dalszym ciągu na załadunek sypkich materiałów budowlanych, z tym ograniczeniem, iż jednorazowo do łyżki wejdzie ich nieco mniej, bowiem część jej wnętrza zajęta jest przez mechanizm mieszający. Bardzo ważną kwestią jest także to, iż łyżka z mieszalnikiem pozwala nam na przygotowywanie betonu mokrego, jak również suchego czy też nawet półsuchego. Daje nam to praktycznie rzecz biorąc niczym nieograniczone możliwości. Możemy przygotowywać beton do osadzania krawężników, słupków ogrodzeniowych, czy też nawet beton do podsypki pod nawierzchnie brukowane. Generalnie rzecz więc biorąc, będzie to w każdym przypadku bardzo udana inwestycja, pozwalająca nam osiągać lepsze efekty pracy, oraz przynosząca spore oszczędności w firmach budowlanych.

Naczelny

One thought on “Mieszanie betonu przy pomocy ładowarki kołowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *