Mycie i czyszczenie parkietów – najlepsze metody

Mycie i czyszczenie parkietów – najlepsze metody

Mycie i czyszczenie podłóg wymaga zastosowania odpowiednich środków, pozwalających na utrzymanie ich w stanie idealnej kondycji. Muszą być one dobrane do rodzaju materiału z jakiego wykonana jest podłoga, ponieważ tylko wtedy można zadbać o jej prawidłową pielęgnację i konserwację. Rzadko jednak można uzyskać spektakularne i zadowalające wyniki. Mycie podłogi wodą z detergentem tradycyjnym mopem w wielu przypadkach nie jest najlepszym pomysłem. Do materiałów nie lubiących nadmiaru wody należą parkiety. Mycie zwykłym mopem może doprowadzić do uszkodzenia podłogi.

Jakie są najlepsze metody czyszczenia parkietów?

Parkiety wykonane są z drewna. Jest to materiał wytrzymały i bardzo ładnie się prezentuje, ale wymaga odpowiednich i częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Należy pamiętać, że parkiet wymaga codziennego, regularnego odkurzania, aby nie osiadały na nim drobinki piasku, kurz i inne zanieczyszczenia. Bardzo ważne jest mycie, lecz uwaga! Nie wolno myć parkietu dużą ilością wody, ponieważ może to doprowadzić do zawilgoceń, pęcznienia drewna, jego wypaczania, a w konsekwencji do uszkodzenia podłogi. Jak zatem odpowiednio zadbać o piękny parkiet? Odpowiedź jest jedna. Użyj nowoczesnego sprzętu, a jest nim mop bezprzewodowy.

Dlaczego warto czyścić parkiety mopem automatycznym?

Hizero Bionic Mop idealnie nadaje się do czyszczenia parkietów. To innowacyjne urządzenie jest prawdziwą rewolucją i numerem jeden pośród wszystkich dostępnych na rynku akcesoriów sprzątających. Łączy w sobie aż 4 funkcje. Nie tylko zamiata, ale także myje na mokro, wyciera do sucha, a na dodatek samo się czyści. Usuwa z podłogi wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia, takie jak okruchy, sierść zwierząt, rozlane napoje, a nawet uporczywe, zaschnięte plamy. Jest urządzeniem bardzo wydajnym, ponieważ wystarczy zaledwie 1 litr wody, aby umyć aż ponad 100 m2 podłogi. Dociera do wszelkich, trudno dostępnych zakamarków, takich jak kąty i rogi.

Jakie są jeszcze zalety mopa Hizero?

Bioniczny mop wyposażony jest w szereg udogodnień. Posiada wbudowany rolujący polimer czyszczący, który absorbuje brud podczas obracania się co sprawia, że podłoga jest idealnie wyczyszczona, bez smug i zarysowań. Wyposażony w inteligentny monitoring kontroluje stan pojemników na wodę. Bateria jest zabezpieczona specjalnym systemem przed przegrzaniem, rozładowaniem się i przed spięciem elektrycznym. Ponadto jest bardzo łatwy i wygodny w obsłudze.

Mop Hizero idealnie wyczyści parkiet, ponieważ jest delikatny dla wrażliwych, drewnianych powierzchni.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *