Nowoczesne i tradycyjne piece wolnostojące

Nowoczesne i tradycyjne piece wolnostojące

Atrakcyjną inicjatywą dla tradycyjnych, wbudowanych w ścianę, kominków stały się nowoczesne, jak również tradycyjne, piece kominkowe wolnostojące. Istnieje wiele rodzajów kominków, wykonanych ze stali, kafli, żeliwa. Opalane na drewno, węgiel, gaz. Który z kominków okazuje się najlepszym wyborem?

Kominek zabudowany, a wolnostojący piec kominkowy

Najlepszym momentem na zaplanowanie tradycyjnego kominka wbudowanego w ścianę domu, jest etap projektowania domu. Taki kominek zazwyczaj ogrzewa cały dom, zastępując tym samym centralne ogrzewanie. W momencie kiedy pomysł o kominku narodzi się na późniejszym etapie, doskonały wyjściem jest rozważenie zainstalowania kominka wolnostojącego. Nawet w już umeblowanym salonie można wstawić taki kominek. Nowoczesne i tradycyjne piece wolnostojące nie musi stanowić głównego źródła ogrzewania w domu, może być dodatkiem do występującego już w budynku ogrzewania. Kominki wolnostojące zapewniają swobodę lokalizacji i ogrzewają powierzchnię zgodnie z informacją załączoną od producenta. Kominki MEGI Wanat to połączenie klasycznego lub nowoczesnego designu z wysoką jakością. Kominki są bezpieczne i praktyczne, sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pieca wolnostojącego

Główny czynnik, na jaki trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kominka, jest moc grzewcza urządzenia oraz rodzaj opału. Należy wybrać piec spełniający normy środowiskowe. Szeroki wybór certyfikowanych pieców wolnostojących można znaleźć na stronie https://kominki-sklep24.pl/pl/c/Piece-Wolnostojace/18. Certyfikowany piec minimalizuje emisję szkodliwych dla środowiska substancji. Nowoczesne i tradycyjne piece wolnostojące podkreślają styl pomieszczenia, w zależności od tego z jakiego materiału są wykonane. Piece żeliwne cechują się wysoką trwałością, trzymają ciepło dłużej niż standardowe piece stalowe. Dzięki odpowiednim zdobieniom, wykonanym na takich piecach doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach rustykalnych, lub tych w stylu angielskim. Piece kaflowe spotykane najczęściej w starych wiejskich domach, znów wracają do mody. Doskonale nadają się do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym. Dzięki zastosowaniu nowych technologii zapewniają wysoką wydajność i małą szkodliwość dla środowiska. Piece wykonane ze stali uważane są za najlepsze spośród dostępnych na rynku. Wszystko za sprawą odporności stali na wysokie temperatury, co w efekcie sprawia, że piec zużywa się znacznie wolniej.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *