Nowoczesne okna drewniane.

Nowoczesne okna drewniane.

Zastosowanie okien drewnianych w ostatnich dwudziestu latach było systematycznie ograniczane przez wzgląd na fakt, iż o wiele lepszymi parametrami technicznymi mogły poszczycić się okna z PCV. Co więcej, ich cena także była bardziej atrakcyjna, wobec czego, mała liczba inwestorów była zainteresowana dokładaniem do inwestycji w okna a skutkiem tego także i do ogrzewania domu, przy korzyściach zaledwie w wymiarze estetycznym. Obecnie jednak sytuacja diametralnie się odwraca, a okna drewniane produkowane są w coraz lepszych warunkach technologicznych, dzięki czemu osiągają coraz lepsze parametry technologiczne a to z kolei przekłada się na stały wzrost zainteresowania.

Nowoczesne wymagania energetyczne.

Współcześnie nowe domy budowane muszą być zgodnie z nowymi wytycznymi w zakresie energetyczności, czy też wręcz strat energetycznych. Domy powinny być jak najbardziej energooszczędne, czyli muszą w trakcie eksploatacji tracić jak najmniej energii, a najlepiej, jeśli jej zdecydowaną część będą w stanie produkować same. Jak wiemy też, duża część strat energetycznych ma miejsce właśnie poprzez okna, dlatego też, nowe wymagania stawiane są przed producentami. Muszą oni zagwarantować, iż w przypadku wytwarzanych okien będziemy mieć do czynienia z współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie Uw<=1,0 W/m2. Wynika z tego, iż jeden metr kwadratowy powierzchni naszych okien nie powinien tracić więcej niż 1W energii dostarczonej do wnętrza w celach grzewczych. Odpowiednie zastosowanie nowoczesnych technologii produkcyjnych pozwala sprawić, iż nowa stolarka okienna drewniana jak najbardziej spełnia te parametry a co za tym idzie, można bez obaw inwestować w tego typu rozwiązania w swoich nowych, energooszczędnych a nawet pasywnych domach.

Zalety zastosowania drewnianej stolarki okiennej.

Wspomnieliśmy już o tym, iż nowocześnie produkowana, drewniana stolarka okienna zapewnia nam dobre parametry techniczne, oraz odpowiedni poziom energooszczędności, niemniej jednak na tym nie kończą się zalety ich stosowania. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, iż naturalne drewno, z którego będą wykonane ramy okna, jest materiałem niesamowicie wręcz estetycznym. Zastosowanie okien drewnianych podniesie diametralnie estetykę wnętrza naszego domu i wszystkich pomieszczeń mieszkalnych. Poza tym wzrośnie także nasze poczucie komfortu, bowiem człowiek zawsze czuje się lepiej w otoczeniu naturalnych materiałów, takich właśnie jak drewno czy też kamień. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż współcześnie nie będziemy mieć żadnych przeciwwskazań co do zastosowania okien drewnianych w naszych nowo budowanych domach, bowiem spełniają one wszystkie wymagania a do tego jeszcze gwarantują nam wysoki poziom estetyki wystroju naszych wnętrz mieszkalnych, a to przecież dla większości z nas jest jeden z kluczowych aspektów, branych pod uwagę podczas wybierania elementów takich jak właśnie okna czy też nawet drzwi.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *