Nowoczesne okna drewniane.

Nowoczesne okna drewniane.

Zastosowanie okien drewnianych w ostatnich dwudziestu latach było systematycznie ograniczane przez wzgląd na fakt, iż o wiele lepszymi parametrami technicznymi mogły poszczycić się okna z PCV. Co więcej, ich cena także była bardziej atrakcyjna, wobec czego, mała liczba inwestorów była zainteresowana dokładaniem do inwestycji w okna a skutkiem tego także i do ogrzewania domu, przy korzyściach zaledwie w wymiarze estetycznym. Obecnie jednak sytuacja diametralnie się odwraca, a okna drewniane produkowane są w coraz lepszych warunkach technologicznych, dzięki czemu osiągają coraz lepsze parametry technologiczne a to z kolei przekłada się na stały wzrost zainteresowania.

Nowoczesne wymagania energetyczne.

Współcześnie nowe domy budowane muszą być zgodnie z nowymi wytycznymi w zakresie energetyczności, czy też wręcz strat energetycznych. Domy powinny być jak najbardziej energooszczędne, czyli muszą w trakcie eksploatacji tracić jak najmniej energii, a najlepiej, jeśli jej zdecydowaną część będą w stanie produkować same. Jak wiemy też, duża część strat energetycznych ma miejsce właśnie poprzez okna, dlatego też, nowe wymagania stawiane są przed producentami. Muszą oni zagwarantować, iż w przypadku wytwarzanych okien będziemy mieć do czynienia z współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie Uw<=1,0 W/m2. Wynika z tego, iż jeden metr kwadratowy powierzchni naszych okien nie powinien tracić więcej niż 1W energii dostarczonej do wnętrza w celach grzewczych. Odpowiednie zastosowanie nowoczesnych technologii produkcyjnych pozwala sprawić, iż nowa stolarka okienna drewniana jak najbardziej spełnia te parametry a co za tym idzie, można bez obaw inwestować w tego typu rozwiązania w swoich nowych, energooszczędnych a nawet pasywnych domach.

Zalety zastosowania drewnianej stolarki okiennej.

Wspomnieliśmy już o tym, iż nowocześnie produkowana, drewniana stolarka okienna zapewnia nam dobre parametry techniczne, oraz odpowiedni poziom energooszczędności, niemniej jednak na tym nie kończą się zalety ich stosowania. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, iż naturalne drewno, z którego będą wykonane ramy okna, jest materiałem niesamowicie wręcz estetycznym. Zastosowanie okien drewnianych podniesie diametralnie estetykę wnętrza naszego domu i wszystkich pomieszczeń mieszkalnych. Poza tym wzrośnie także nasze poczucie komfortu, bowiem człowiek zawsze czuje się lepiej w otoczeniu naturalnych materiałów, takich właśnie jak drewno czy też kamień. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż współcześnie nie będziemy mieć żadnych przeciwwskazań co do zastosowania okien drewnianych w naszych nowo budowanych domach, bowiem spełniają one wszystkie wymagania a do tego jeszcze gwarantują nam wysoki poziom estetyki wystroju naszych wnętrz mieszkalnych, a to przecież dla większości z nas jest jeden z kluczowych aspektów, branych pod uwagę podczas wybierania elementów takich jak właśnie okna czy też nawet drzwi.

Naczelny

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *