Nowoczesne podejście do meblowania pomieszczeń mieszkalnych.

Nowoczesne podejście do meblowania pomieszczeń mieszkalnych.

Obecnie w kwestii meblowania naszych mieszkań i domów jednorodzinnych, coraz częściej wykorzystywane są meble na wymiar, w miejsce gotowych mebli sklepowych. Oczywiście zawsze znajdą się chętni na ręcznie wykonywane, tradycyjne meble. Niemniej jednak coraz większa grupa osób, woli nowoczesne meble na wymiar precyzyjnie wpasowane do pomieszczeń mieszkalnych, zapełniające całą jedną ścianę i wykorzystujące w stu procentach zajmowaną przestrzeń. Zobaczmy zatem, jak to wygląda w rzeczywistości. Czy faktycznie warto rzucać się na wyższe koszty wykonania mebli na wymiar, czy też może lepiej pozostać przy starych i sprawdzonych rozwiązaniach.

Wybieramy meble do domu.

Jeszcze zupełnie do niedawna, wybór mebli do domu, był dość skomplikowanym procesem. Trzeba było znaleźć sporo czasu wolnego i odwiedzić zdecydowaną większość salonów meblowych w najbliższej okolicy, szukając mebli, które będą odpowiednie wymiarowo i estetycznie, a przy tym nie będą nazbyt drogie. Niestety bardzo ciężko było trafić meble wręcz idealne. Wynika to z prostego faktu, że nikt nie robił ich pod nasze wymagania, tylko po prostu. Dlatego też obecnie, coraz większa grupa osób decyduje się na meble na wymiar, bowiem tutaj maja pełną kontrolę nad każdym ich aspektem. Możemy w pełni dowolnie wybierać kolorystykę naszych mebli, ich funkcjonalność, a przede wszystkim tak je zaprojektować, aby zapełniały całą powierzchnię na jednej ścianie, a tym samym gwarantowały pełne wykorzystanie dostępnej dla mebli przestrzeni. Niestety w przypadku mebli sklepowych takie podejście było absolutnie niemożliwe. Po prostu należało kupić takie, które w jak najmniejszym stopniu odstawały od naszego idealnego wyobrażenia mebli, zaś tutaj możemy stworzyć meble w pełni idealne.

Proces wykonania mebli na wymiar.

Musimy jednakże pamiętać, iż rozwiązanie to, ma również swoje wady. Jak wszystko na tym świecie, także i meble na wymiar nie są takie idealne jakby się to mogło z powyższego akapitu wydawać. Dwie najważniejsze wady, których nie sposób tutaj bagatelizować, to:

  • Koszt – o wiele wyższy, od większość mebli sklepowych.
  • Czas realizacji – w przypadku mebli sklepowych będziemy mieli towar praktycznie od ręki. W przypadku mebli na wymiar trzeba będzie niestety troszkę zaczekać na ich wykonanie a następnie montaż.

Generalnie jednak rzecz ujmując, biorąc pod uwagę nowoczesne rozwiązania stosowane w tym przypadku, czyli na przykład meblowe fronty akrylowe oraz nowoczesne okucia marki Blum, można stwierdzić, iż jest to jednak rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym, mimo tego, że przyjdzie nam poczekać nawet dwa tygodnie, a do tego ponieść zdecydowanie wyższe koszty. W zamian bowiem otrzymamy meble dokładnie takie, jakich potrzebujemy, o odpowiedniej kolorystyce i stylistyce, zajmujące dokładnie tyle przestrzeni, ile będziemy tylko chcieli. Jednym słowem warto wyłożyć większe pieniądze i cieszyć się z mebli perfekcyjnych a nie będących tylko kompromisem pomiędzy naszym wyobrażeniem a tym co dostępne.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *