Nowy marketing

Nowy marketing

Marketing prawdopodobnie od zawsze rządził się swoimi własnymi prawami i potwierdzą to wszyscy przedsiębiorcy, którzy już od jakiegoś czasu prowadzą firmy czy pracują w koncernach opierających się właśnie na prawie marketingowym. Niemniej jednak, żaden system nie jest tak dobry, by nie mógł on być jeszcze lepszy, dlatego też co jakiś czas marketing i reguły nim rządzące zmieniają się w zależności od różnych innych czynników, na przykład takich jak postęp technologiczny czy techniczny. I w tym miejscu można by oczywiście zadać pytanie „jak postęp technologiczny ma się do działań marketingowych?”, ale w dalszej części niniejszego artykułu będzie to jasno i klarownie wyjaśnione.

Bazy danych – marketingowe królestwo

W dzisiejszych czasach ciężko o to, by jakakolwiek dziedzina naszego życia nie była uzależniona od technologii. Na co dzień korzystamy przecież z komputerów. Wszystkie procesy, które jeszcze jakiś czas temu zachodziły na papierze, dziś są w formie elektronicznej. Dlatego też nie ma się co dziwić temu, że bazy danych to królowe w dzisiejszym świecie marketingowym. Przykładem mogą być bazy teleadresowe, które dla każdej firmy pragnącej wznieść się na wyżyny sukcesu stanowią jedne z najbardziej pożądanych informacji. Zresztą, każda informacja jest dziś w cenie, a jeśli jeszcze chodzi o taką, która przyczyni się do znacznego rozwoju firmy i pomoże pozyskać nowych klientów, to żaden właściciel korporacji, czy pracownik odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów nie będzie się nawet zastanawiał nad tym, czy odkupić od agencji marketingowych bazy teleadresowe.

Bazy teleadresowe = mnóstwo nowych klientów

Dzisiejszy marketing można zobrazować na przykładzie koncernów farmaceutycznych zajmujących się produkcją lekarstw i wszelakiej maści medykamentów. Oczywiście zapotrzebowanie na lekarstwa jest i prawdopodobnie zawsze będzie duże, aczkolwiek im więcej klientów, tym lepiej, bo wówczas większe są zyski. Tak więc bazy teleadresowe pomagają pozyskiwać nowych klientów, by dana firma farmaceutyczna prosperowała jeszcze lepiej, a jej obroty były jeszcze wyższe. Oczywiście takie bazy nie są darmowe, ale ich zakup zwraca się w tempie niemalże błyskawicznym, bo każdy nowy klient oznacza większe zyski.

Produkcja adekwatna do popytu

Bardzo ważnym aspektem dzisiejszego marketingu różnorodnych korporacji, w tym również wspomnianych zakładów farmaceutycznych, jest produkcja dóbr adekwatna do popytu. Koncern musi wiedzieć, na jakie lekarstwa jest największe zapotrzebowanie, by to właśnie tych lekarstw dostarczać na rynek najwięcej. Tu z kolei pomóc może również odpłatnie zakupiona baza aptek, która zawiera dane niezbędne do kontaktu z poszczególnymi aptekami w celu zapoznania się z raportami sprzedaży. Bazy aptek pomagają więc koncernom farmaceutycznym w optymalizacji produkcji tak, by była ona adekwatna do zapotrzebowania klientów indywidualnych.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *