Obsługa dużej ilości korespondencji firmowej.

frankownicaŚwiadczenie usług dla osób fizycznych czy też dla klientów biznesowych, będzie bardzo często wymagać regularnego wysyłania do nich korespondencji. Chodzi tutaj głównie o wszelkiego rodzaju faktury, umowy, aneksy do umów czy też nowe regulaminy świadczenia usług. W przypadku kiedy klientów mamy kilkunastu czy też kilkudziesięciu, raczej nie stanowi to większego problemu, natomiast w przypadku tysięcy i dziesiątek tysięcy, wysyłka korespondencji będzie znacznie utrudniona. Można jednak cały proces zautomatyzować poprzez zakup frankownicy, czyli urządzenia do automatycznej obsług korespondencji z funkcja kopertowania dokumentów i zaklejania kopert. Przyjrzyjmy się działaniu tego typu urządzeń, bowiem w wielu dużych przedsiębiorstwach będą one znacznym usprawnieniem procesu obsługi wysyłki poczty do klientów.

Możliwość korzystania z frankownicy.

W pierwszej kolejności warto jednak ustalić sobie kilka kwestii z możliwością wykorzystania frankownicy. Przede wszystkim aby mieć taką opcję trzeba będzie posiadane urządzenie zarejestrować w Urzędzie Pocztowym i podpisać odpowiednią umowę z Pocztą Polską. Tutaj więcej informacji w tym zakresie (https://media.poczta-polska.pl/pr/234384/oplacaj-przesylki-nie-wychodzac-z-biura). Dzięki podpisaniu takiej umowy, można będzie obecnie zdalnie zasilać swoje konto i rozliczać się Pocztą Polską na podstawie wskazań licznika frankownicy. Jest to z całą pewnością rozwiązanie bardzo wygodne i korzystne, szczególnie w przypadku konieczności wysyłania bardzo dużych ilości korespondencji.

Obsługa maszyny frankującej.

Jeśli chodzi o obsługę frankownicy, to jest ona w zasadzie banalnie prosta. Ustawiamy dane firmy czyli dane nadawcy, informację o opłacie pocztowej, oraz przygotowujemy wszystkie niezbędne koperty i dokumenty do zapakowania. Oczywiście nie wszystkie frankownice będą posiadać funkcję kopertowania (pakowania dokumentów do kopert) i zaklejania kopert. W tym celu trzeba będzie zakupić odpowiednie urządzenie wspierające tego typu funkcjonalności. W przypadku mniejszych ilości korespondencji nie będzie to konieczne, niemniej jednak przy kilku tysiącach faktur miesięcznie, doszłoby do sytuacji, w której jeden pracownik na bieżąco musiałby siedzieć i pakować listy niczym przysłowiowy już w naszym kraju świstak co to siedział i zawijał w te sreberka. Pomijając już kwestię kosztów takiej pracy to proszę sobie wyobrazić zadowolenie z życia osoby, która przez 8 godzin dziennie pakuje listy do kopert i nanosi na nie niezbędne informacje.

Podsumowanie.

Zakup maszyny frankującej, jest bardzo korzystnym rozwiązaniem w przypadku wielu firm, i wpływa bardzo korzystnie na wydajność pracy. Dokładnie tak samo jak klimatyzacje Bydgoszcz wpływają na samopoczucie pracowników. Warto pamiętać, iż klimatyzowane pomieszczenia podnoszą wydajność, w takim samym zakresie jak zakup frankownicy do firmy która na co dzień wysyła bardzo duże ilości korespondencji do swoich klientów.

Naczelny

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *