Obsługa dużej ilości korespondencji firmowej.

frankownicaŚwiadczenie usług dla osób fizycznych czy też dla klientów biznesowych, będzie bardzo często wymagać regularnego wysyłania do nich korespondencji. Chodzi tutaj głównie o wszelkiego rodzaju faktury, umowy, aneksy do umów czy też nowe regulaminy świadczenia usług. W przypadku kiedy klientów mamy kilkunastu czy też kilkudziesięciu, raczej nie stanowi to większego problemu, natomiast w przypadku tysięcy i dziesiątek tysięcy, wysyłka korespondencji będzie znacznie utrudniona. Można jednak cały proces zautomatyzować poprzez zakup frankownicy, czyli urządzenia do automatycznej obsług korespondencji z funkcja kopertowania dokumentów i zaklejania kopert. Przyjrzyjmy się działaniu tego typu urządzeń, bowiem w wielu dużych przedsiębiorstwach będą one znacznym usprawnieniem procesu obsługi wysyłki poczty do klientów.

Możliwość korzystania z frankownicy.

W pierwszej kolejności warto jednak ustalić sobie kilka kwestii z możliwością wykorzystania frankownicy. Przede wszystkim aby mieć taką opcję trzeba będzie posiadane urządzenie zarejestrować w Urzędzie Pocztowym i podpisać odpowiednią umowę z Pocztą Polską. Tutaj więcej informacji w tym zakresie (https://media.poczta-polska.pl/pr/234384/oplacaj-przesylki-nie-wychodzac-z-biura). Dzięki podpisaniu takiej umowy, można będzie obecnie zdalnie zasilać swoje konto i rozliczać się Pocztą Polską na podstawie wskazań licznika frankownicy. Jest to z całą pewnością rozwiązanie bardzo wygodne i korzystne, szczególnie w przypadku konieczności wysyłania bardzo dużych ilości korespondencji.

Obsługa maszyny frankującej.

Jeśli chodzi o obsługę frankownicy, to jest ona w zasadzie banalnie prosta. Ustawiamy dane firmy czyli dane nadawcy, informację o opłacie pocztowej, oraz przygotowujemy wszystkie niezbędne koperty i dokumenty do zapakowania. Oczywiście nie wszystkie frankownice będą posiadać funkcję kopertowania (pakowania dokumentów do kopert) i zaklejania kopert. W tym celu trzeba będzie zakupić odpowiednie urządzenie wspierające tego typu funkcjonalności. W przypadku mniejszych ilości korespondencji nie będzie to konieczne, niemniej jednak przy kilku tysiącach faktur miesięcznie, doszłoby do sytuacji, w której jeden pracownik na bieżąco musiałby siedzieć i pakować listy niczym przysłowiowy już w naszym kraju świstak co to siedział i zawijał w te sreberka. Pomijając już kwestię kosztów takiej pracy to proszę sobie wyobrazić zadowolenie z życia osoby, która przez 8 godzin dziennie pakuje listy do kopert i nanosi na nie niezbędne informacje.

Podsumowanie.

Zakup maszyny frankującej, jest bardzo korzystnym rozwiązaniem w przypadku wielu firm, i wpływa bardzo korzystnie na wydajność pracy. Dokładnie tak samo jak klimatyzacje Bydgoszcz wpływają na samopoczucie pracowników. Warto pamiętać, iż klimatyzowane pomieszczenia podnoszą wydajność, w takim samym zakresie jak zakup frankownicy do firmy która na co dzień wysyła bardzo duże ilości korespondencji do swoich klientów.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *