Oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń chemicznych w lakierniach przemysłowych.

Oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń chemicznych w lakierniach przemysłowych.

W toku realizacji wszelkiego rodzaju prac lakierniczych będziemy mieli do czynienia z wydzielaniem znacznych ilości lotnych zanieczyszczeń chemicznych, wobec czego, trzeba będzie zadbać o skuteczne ich przechwytywanie i przekazywanie do utylizacji. W celu skutecznego przechwytywanie lotnych zanieczyszczeń chemicznych, czyli tak zwanej mgiełki lakierniczej, należy wykorzystać wszelkie możliwe rozwiązania technologiczne, przy czym najskuteczniejsze będzie zastosowanie filtrów sufitowych, na których osiadać będą zanieczyszczenia chemiczne. Zobaczmy jak wykorzystać profesjonalne filtry sufitowe, oraz jakie jeszcze możemy wykorzystać rozwiązania, w celu osiągnięcia wysokiego poziomy oczyszczenia powietrza z lotnych zanieczyszczeń chemicznych w tym przypadku.

Wykorzystanie filtrów sufitowych.

Umiejętne wykorzystanie filtrów sufitowych wymaga od nas pewnej wiedzy w zakresie ich działania. Otóż, ich konstrukcja sprawia, iż zanieczyszczenia osiadające na jego powierzchni, wchłaniane są do wnętrza, gdzie następnie są wiązane i nie wypuszczane na zewnątrz. Wobec tego też, trzeba pamiętać, iż filtry sufitowe będą podlegać okresowej wymianie, w momencie kiedy zwiążą wystarczającą ilość zanieczyszczeń chemicznych i nie będą w stanie wchłaniać kolejnych. Oczywiście dużo będzie tutaj zależeć od tego, jakiej jakości filtry sufitowe zastosujemy, bowiem nie każdy będzie tak samo chłonny, a to rzecz jasna sprawia, iż mamy na ten aspekt spory wpływ. Jeśli zdecydujemy się na lepsze jakościowo, aczkolwiek z cała pewnością droższe filtry sufitowe, będą one chłonąć większe ilości zanieczyszczeń, jak również przetrwają dłuższy czas, bez konieczności wymiany. Jest to więc jedna z największych zalet dobrych jakościowo aczkolwiek kosztownych filtrów sufitowych. W przypadku, kiedy nie mamy zamiaru zbyt często wymieniać ich na nowe, warto zainwestować nieco większe pieniądze w filtry lepszej jakości, a co za tym idzie, zapewnić sobie lepsze przechwytywanie lotnych zanieczyszczeń chemicznych i skuteczne ich wiązanie we wnętrzu filtra.

Pozostałe rozwiązania w zakresie filtrowania powietrza.

Rzecz jasna sam filtr sufitowy nie będzie w stanie wchłonąć stu procent zanieczyszczeń chemicznych, wobec czego też, warto jednocześnie zainwestować także w inne rozwiązania technologiczne. Do najważniejszych elementów będzie należeć w tym przypadku zespół nawiewno wywiewny, czyli innymi słowy system wentylacji, który także będzie miał zainstalowane odpowiedniej jakości filtry pozwalające na przechwytywanie zanieczyszczeń chemicznych w powietrzu i ich wiązanie we wnętrzu filtra. System ten w zasadzie powinien być podstawowym wyposażeniem w każdej lakierni, bowiem poza oczyszczeniem powietrza odprowadzanego na zewnątrz, zapewni nam także przechwytywanie lotnych zanieczyszczeń takich jak kurz i pył, z powietrza wtłaczanego do wnętrza a te przecież także musi być odpowiednio czyste aby możliwe było osiągnięcie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *