Odtwarzacze audio do salonu.

Odtwarzacze audio do salonu.

Możliwość odsłuchiwania muzyki w dobrej jakości w naszym własnym salonie, zawsze jest bardzo dobra i wskazana. Przecież nie musimy powielać schematu polskiej rodziny, która przez cały dzień ma włączony telewizor, choć nawet nie puszczają w nim akurat nic ciekawego. Warto więc zainwestować w dobrej jakości sprzęt audio do salonu, dzięki któremu będziemy mogli nie tylko zapewnić sobie lepsze wrażenia podczas słuchania muzyki, ale także poprawić komfort oglądania filmów. W tym celu trzeba będzie wyłożyć stosunkowo spore pieniądze, niemniej jednak trzeba przyznać, iż naprawdę gra jest warta świeczki, gdyż nasz komfort w takim przypadku zdecydowanie wzrośnie.

Dobór odtwarzacza audio do salonu.

Oczywiście odtwarzacze audio dostępne na rynku będą się od siebie w znacznym zakresie różnić. Przede wszystkim będą oferować nam różnorodne funkcjonalności, na które warto zwrócić uwagę. Niektóre, te najprostsze, będą przystępne cenowo, niemniej jednak nie zagwarantują nam różnorodnych opcji. Warte naszej uwagi będą tutaj także odtwarzacze all in one, czyli wszystko w jednym. Tego typu sprzęt pozwoli nam nie tylko na słuchanie muzyki z płyt CD Audio, ale także umożliwi podłączenie dysku USB i odtwarzania plików muzycznych w różnych popularnych formatach (mp3, wma, ogg). Tego typu odtwarzacze ostatnio robią niezłą furorę, aczkolwiek z całą pewnością nie korzystają z nich audiofile, dla których takie połączenie jest swego rodzaju świętokradztwem. Uważają, że odtwarzacz audio to odtwarzacz audio i koniec. Kropka. Niemniej jednak, dla większości z nas, odtwarzacze All In One, będą bardzo dobrym rozwiązaniem, bowiem pozwolą nam na różnorodność słuchanej muzyki. Oczywiście tego typu odtwarzacze nie zapewnią nam takiej samej jakości odtwarzanego dźwięku jak standardowy odtwarzacz audio, z profesjonalnym laserem i pozostałymi podzespołami, niemniej, w większości przypadków będzie to jakość wystarczająca. Większość z nas i tak nie wychwyci za bardzo różnicy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę.

Bardzo ważną kwestią, której nie możemy tutaj pod żadnym pozorem bagatelizować będzie kwestia doboru odpowiednich przewodów audio, jak i kabli głośnikowych do zestawu. W tym przypadku naprawdę warto wyłożyć kilka stówek więcej, aby osiągnąć niski poziom strat przesyłanego sygnału audio. Dzięki temu, jakość dźwięku w naszym salonie będzie stać na odpowiednio wysokim poziomie. Z drugiej strony, skoro już wykładamy kilka tysięcy złotych na wzmacniacz, kolumny i odtwarzacz, to chyba nie będzie nam szkoda dać 200-500 złotych na porządne i w pełni profesjonalne kable audio. Dzięki takiemu podejściu z całą pewnością osiągniemy o wiele lepszy poziom efektywności całego sprzętu, jak i lepszy poziom jakości odtwarzanego dźwięku, czy to podczas słuchania muzyki, czy też podczas oglądani filmów. Ostatecznie pozostaje nam już tylko kwestia akustyki pomieszczenia, niemniej jednak jest to zagadnienie na tyle skomplikowane, iż poczekamy z nim do kolejnego artykułu, gdzie z całą pewnością poświęcimy mu więcej miejsca.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *