Odzież myśliwska na trudne warunki pogodowe.

Odzież myśliwska na trudne warunki pogodowe.

Polowania w trudnych warunkach pogodowych to dla większości myśliwych wręcz norma. Jednakże trzeba tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż większość z profesjonalnie nastawionych myśliwych, posiada tutaj odpowiednie wyposażenie i odzież myśliwską, zapewniającą wysoki poziom komfortu w takich warunkach. Jest to odzież stosunkowo kosztowna, niemniej jednak trzeba przyznać, iż jej zakup zapewnia najlepszą ochronę przed wszystkimi zagrożeniami występującymi w lesie, jak również przed zagrożeniami związanymi z warunkami atmosferycznymi. Warto tutaj nieco bliżej przyjrzeć się tej kwestii, bowiem prawidłowy dobór poszczególnych elementów ubioru na trudne warunki pogodowe, będzie zdecydowanie najważniejszy w tym przypadku.

Solidne obuwie na zimę to podstawa.

W tej kwestii zdecydowanie najważniejszym elementem będzie odpowiednie obuwie, które w podstawowym zakresie chroni stopy myśliwego przed przemoczeniem i przemarznięciem. Wiadomo, że od stóp zaczyna się największa liczba chorób, toteż komfortowe i bezpieczne warunki w tym zakresie będą najważniejsze. Obuwie powinno zapewnić komfortowe warunki poruszania się oraz zabezpieczenie przed chłodem i wodą. Podeszwa powinna być solidna i gruba, zapewniając jednocześnie dobrą przyczepność nawet w przypadku poruszania się po oblodzonym terenie. W takim zakresie bardzo dobrze sprawdza się na przykład profesjonalne obuwie Harkila, które może i nie należy do najprzystępniejszych cenowo, ale za to z całą pewnością można je postawić na najwyższej półce jakościowej. Oczywiście znajdziemy jeszcze kilku innych producentów godnych uwagi, którzy zapewnią nam solidne i profesjonalne obuwie zimowe dla myśliwych. Wśród tych najbardziej znanych należy wymieć firmy takie jak Jahti Jakt, Fjall Raven, czy też naszego rodzimego producenta, firmę Demar. Ta ostatnia zasługuje na szczególne słowa uznania, bowiem obuwie marki Demar wykorzystywane jest przez jednostki wojskowe i straży granicznej zarówno w naszym kraju, jak i za granicą.

Dobór elementów zestawu odzieży myśliwskiej na trudne warunki polowań.

Poza obuwiem powinniśmy jeszcze zaopatrzyć się w pozostałe elementy odzieży myśliwskiej, czyli przede wszystkim w solidne i dobre jakościowo spodnie oraz kurtkę. Powinna to być odzież ocieplana, i zabezpieczająca nas przed chłodem, wiatrem i deszczem (jak również topniejącym śniegiem). Obecnie wiele firm produkuje odzież ze specjalnymi wodoodpornymi membranami, wobec czego na obecność takich membran należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Przydatnym elementem odzieży może się także okazać dwustronny Windstopper, czyli lekka, nieprzewiewana kurtka, która będzie idealnie sprawdzać się w przypadku nieco lżejszych warunków atmosferycznych. Na srogie mrozy niestety, nie będzie wystarczającym zabezpieczeniem. Generalnie rzecz więc ujmując, trzeba tutaj przyznać, iż odzież myśliwska na sezon zimowy będzie wymagać od nas stosunkowo sporych nakładów finansowych, niemniej jednak, w zamian będziemy mogli liczyć na wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa podczas zimowych polowań, a to w tym przypadku rzecz bez wątpienia najistotniejsza.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *