Paleta plastikowa – najlepsze rozwiązanie dla handlu

Paleta plastikowa – najlepsze rozwiązanie dla handlu

W związku z faktem, że transport oraz przechowywanie produktów w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i ogrodnictwie jest obarczone wieloma warunkami, ciągle szuka się nowych, bezpieczniejszych i tańszych rozwiązań, które spełnią wszystkie wymogi. Takim rozwiązaniem są palety plastikowe.

Alternatywa dla palet drewnianych

Paleta plastikowa jest doskonałą opcją, jeżeli chodzi o transport żywności, leków i wielu innych produktów. Dlaczego tworzywo sztuczne zamiast drewna? Przede wszystkim palety plastikowe mają tę przewagę nad paletami drewnianymi, że utrzymanie ich w czystości jest zadaniem zdecydowanie łatwiejszym. Jest to bardzo ważna kwestia, zwłaszcza jeżeli chodzi o branżę farmaceutyczną.

Zalety palety plastikowej

Ogromnym atutem jest fakt, że paleta plastikowa ma znacznie dłuższą żywotność niż paleta drewniana. Nie bez znaczenia jest to, że ten typ palet cechuje bardzo duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale również tworzywo, z którego wykonane są palety, nie ulegają uszkodzeniom nie tylko pod wpływem skrajnych temperatur, ale nawet pod wpływem kwasów czy rozpuszczalników.

Dodatkowym plusem palet plastikowych jest to, że nie wymagają fumigacji tj. zwalczania szkodników substancjami chemicznymi. Nie występuje również ryzyko pojawienia się rdzy bądź pleśni.

Różnorodność palet plastikowych

Dzięki temu, że palety plastikowe występują w wielu kolorach, magazynowanie przy ich użyciu jest znacznie łatwiejsze. Dodatkowo występują one w trzech różnych wymiarach, dzięki czemu paleta plastikowa, którą kupimy, będzie dopasowana do produktu, który chcemy na niej przechowywać.

Istnieje również możliwość wybrania wersji palety od gładkiej przez antypoślizgową aż do ażurowej i wiele, wiele innych.

Dla kogo palety plastikowe?

Palety wykonane z plastiku są doskonałym rozwiązaniem dla firm, które prowadzą politykę społecznej odpowiedzialności biznesu. Wszystko dzięki temu, że mogą być one w stu procentach wykorzystywane do recyklingu.

Zadowolone również będą osoby, które mają niewiele miejsca w swoich magazynach. Dzięki możliwości sztaplowania, można go sporo zaoszczędzić. Dodatkowo ich waga jest stała, ponieważ nie wchłaniają wody. Wszystko to ma wpływ na oszczędności i redukcję kosztów transportu i logistyki.

Palety plastikowe spełniają wszystkie wymogi jakościowe oraz użytkowe. Posiadają atest wydawany przez Unię Europejską, który dopuszcza je do kontaktu z żywnością, lekami, itp.

Dodatkowo są trwalsze od palet wykonanych z drewna, lżejsze, łatwiejsze w magazynowaniu i nie wymagają szczególnej opieki. Wszystko to sprawia, że są bardziej opłacalne i pozwalają na redukcję kosztów.

Karol Wór

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *