Panele szklane w łazience wady i zalety?

Panele szklane w łazience wady i zalety?

Szklane panele od pewnego czasu królują w kuchniach i łazienkach jako główny element dekoracyjny. Spisują się one świetnie zarówno jako ozdoba jak też panel ochronny przed zabrudzeniami, czy zawilgoceniem ściany wokół zlewozmywaka, umywalki. Dostępność paneli sprawiła, iż coraz więcej osób sięga po to rozwiązanie. Indywidualna grafika nadruku lub do uzupełnienia zapewnia bardzo rozległy wybór wzornictwa paneli.

Świetna para

Dla szkła idealną parą jest metal, aczkolwiek odpowiednio zestawione szkło z drewnem czy innymi materiałami również potrafi prezentować się interesująco. Właściwe kompozycje materiałów to fundament sukcesu w wystroju wnętrz. Kuchnia oraz łazienka to trudne przestrzenie do urządzenia, bowiem obwarowane licznymi ograniczeniami materiałowymi oraz wymuszeniem pewnych rozwiązań sprawdzonych od strony użytkowej. Dlatego szkło idealnie nadaje się do użycia w kuchni oraz łazience. Głównie za sprawą odporności na działanie pary wodnej i wilgoci. Szklane elementy wyposażenia wnętrz doskonale komponują się z nowoczesnym stylem pełnym chłodu, szarości i minimalizmu. Szkło wprowadza do wnętrza powiew lekkości i delikatności. Dzięki odbijaniu światła pozwala na uzyskanie ciekawych efektów świetlnych.

Zalety szklanych paneli

Wśród wielu zalet jakimi wyróżniają się panele szklane w kuchni i łazience wymienić należy powszechną dostępność oraz modę. Ale również trwałość, elegancję, ponadczasowy charakter. Ważną zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości, wytrzymałość na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne. Plusem oferty paneli jest także cena. Biorąc pod uwagę glazurę i koszty usługi jej ułożenia panele szklane wypadają korzystnie, a ich montaż zazwyczaj wliczany jest w cenę. Dodatkowym atutem wyrobu jest bardzo szeroka paleta wzornictwa wespół z indywidualnym wymiarem. Bez względu na to jak dużą lub niewielką, czy nietypową posiadamy wnękę meblową możemy wypełnić ją panelem szklanym.

Wady paneli szklanych

Niestety panele szklane nie są pozbawione całkowicie wad. Minusów zastosowania paneli szklanych jest zdecydowanie mniej niżeli zalet, jednak warto nadmienić problem z instalacją gniazd elektrycznych i wykonywania otworów w panelach. Każde wiercenie narusza strukturę szkła i osłabia panel. Gniazda elektryczne powinny być zatem nablatowe, w przeciwnym razie panele mogą pękać. Kolejnym z minusów może być ryzyko zachodzenia wilgocią paneli z możliwością umieszczania grafik pomiędzy szybami. Brak szczelności między taflami szkła może nastręczać kłopotów z estetyką. Oczywiście wśród drobnych zagrożeń dla paneli jest też możliwość uszkodzeń poprzez szorowanie i zarysowanie.

Sławek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *