Pompy dla niewielkich instalacji igłofiltrowych.

Pompy dla niewielkich instalacji igłofiltrowych.

Realizacja odwadniania terenów podmokłych przy zastosowaniu technologii igłofiltrowej, wymaga przede wszystkim prawidłowego dobrania poszczególnych elementów całej instalacji. Każdy jej element musi idealnie spełniać wymagania w danych warunkach terenowych. Szczególnym przypadkiem są tutaj niewielkie instalacje igłofiltrowe, gdzie pompy, nie muszą charakteryzować się aż tak wielką wydajnością. Jednakże, tak samo, jak w każdej innej instalacji igłofiltrowej, warunki muszą być spełnione. Warto więc bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie kwestie związane z warunkami, aby pompy dla niewielkich instalacji igłofiltrowych, były dopasowane w precyzyjny sposób. Aby ostatecznie, instalacja spełniła swoje zadanie i zapewniła doskonałe wręcz warunki do realizacji prac ziemnych.

Niewielkie instalacje igłofiltrowe

Bardzo często w toku realizacji prac budowlanych, będą zdarzać się sytuacje, kiedy koniecznym jest zastosowanie odwadniania igłofiltrami na nieduża skalę. Wykorzystanie instalacji w ilości około 10-15 igłofiltrów. Są to specyficzne sytuacje, bowiem z reguły wykorzystywane są instalacje w ilości 50 igłofiltrów, gdzie należy zastosować duże agregaty pompowe. Tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być pompy tzw. „4 calowe”, i to zarówno tłokowe, jak i wirowe ze wspomaganiem próżniowym. Pozwalają one na obsługę do 50 igłofiltrów, ale bez problemu poradzą sobie także w przypadku mniejszych instalacji. Najlepszym rozwiązaniem będą tutaj pompy spalinowe, bowiem dzięki regulacji obrotów, możemy dopasować wydajność pompy do danych warunków, a jednocześnie zoptymalizować zużycie paliwa, czyli koszty pracy instalacji.

Pompy dostosowane do niewielkich instalacji.

W przypadku kiedy zachodzi konieczność zakupu takiej pompy, warto zwrócić uwagę na pompę typu Selwood Spate 75. jest to bardzo dobra, niewielka pompa spalinowa zabudowana na ramie z kołami, co znacznie ułatwia jej transport. Jest to jednostka tłokowo-membranowa, o wydajności do 30 m3/godz. oraz o wysokości podnoszenia do 30 m. zapewnia ona podciśnienie na poziomie – 0,91 co sprawia, iż można ją wykorzystywać do igłofiltrów montowanych na sporych głębokościach. Koszt zakupu będzie się w tym przypadku wahać w okolicy 30 tys. PLN, co w wielu przypadkach nie jest zbyt wygórowaną kwotą, jak za dobra pompę spalinową do niewielkich instalacji igłofiltrowych.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, pompy dla niewielkich instalacji igłofiltrowych na rynku są dostępne, i to zarówno na wtórnym jak i pierwotnym. Istotną kwestią jest tutaj jednak prawidłowy dobór danej pompy, aby ostatecznie zagwarantować sobie jej wydajną pracę na maksymalnym poziomie. Tak aby założone zadania były zrealizowane perfekcyjnie. Pociąga to za sobą oczywiście pewne koszty, jednakże w wielu przypadkach będą one absolutnie niezbędne i w jak największym zakresie uzasadnione.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *