Produkcja brykietu z trocin.

Produkcja brykietu z trocin.

Brykiet z trocin to jeden z ciekawszych materiałów opałowych, którego spalanie jest o wiele bezpieczniejsze dla środowiska, niż na przykład spalanie węgla kamiennego czy też gazu. Kwestią zasadniczą jest jednak jego wytwarzanie w odpowiednich ilościach, bez konieczności wycinania hektarów powierzchni lasów. Jest tutaj jednakże rozwiązanie, które pozwala nam wykorzystać powstające odpady drzewne. W każdym tartaku, czy też w stolarni, regularnie powstaje bardzo dużo ubocznego produktu obróbki, czyli trocin. Mając więc dostęp do tego typu materiału można całkiem efektywnie wytwarzać duże ilości brykietu bez konieczności wycinki lasów. Możemy więc powiedzieć, iż produkcja brykietu z trocin to jedno z lepszych i bardziej ekologicznych rozwiązań, w zakresie wytwarzania materiałów opałowych.

Jakich inwestycji wymaga produkcja brykietu z trocin?

Aby możliwa była skuteczna, efektywna produkcja brykietu z trocin, koniecznością będzie poniesienie pewnych kosztów inwestycyjnych. W pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na przygotowanie odpowiednich obiektów, zarówno do magazynowania surowca, jak i gotowego wyrobu. Obiekty magazynowe powinny gwarantować wysoki poziom zabezpieczenia przed wilgocią, która jest najgorszym wrogiem brykietu z trocin. Tak samo powinniśmy zabezpieczyć obiekt produkcyjny. Najlepiej jeśli po prostu będzie to wszystko zlokalizowane na jednej hali, z wydzielonymi przestrzeniami na składowanie surowca i gotowego produktu, oraz pomiędzy tymi przestrzeniami, strefą produkcyjną. Jeśli dysponujemy większym obiektem, można dodatkowo wdrożyć suszarnię do trocin. Dzięki temu, produkcja brykietu z trocin będzie jeszcze bardziej efektywna. Im lepiej wysuszony materiał wsadowy, tym lepsze efekty produkcji. Sam brykiet będzie o wiele lepszy jakościowo. Zapewni lepsze warunki i parametry spalania, oraz większy uzysk energetyczny, co w tym przypadku jest kwestią najważniejszą.

Inwestycja w brykieciarki.

Najważniejszą inwestycją, bez której produkcja brykietu z trocin będzie niemożliwa, jest zakup brykieciarki. Tutaj trzeba bardzo rozsądnie przejrzeć dostępne modele urządzeń, aby dopasować je do swoich potrzeb i możliwości. Musimy starannie wyliczyć potrzebną nam wydajność urządzenia, aby niepotrzebnie nie ponosić większych kosztów, skoro nie będzie w stanie skutecznie wykorzystać wysokiej mocy przerobowej. Bardzo dobrze pod wieloma względami prezentują się na chwilę obecną brykieciarki Briklis. Są to nowoczesne urządzenia, pozwalające nam na produkcję brykietu z trocin o dowolnych kształtach i rozmiarach. Wystarczy zastosować odpowiednią formę i możemy wytwarzać taki brykiet drzewny, na jaki aktualnie mamy zapotrzebowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, produkcja brykietu z trocin wymaga pewnych nakładów inwestycyjnych. Jednakże przy odpowiednim podejściu i zaplanowaniu wszystkich działań, może się to okazać bardzo dochodowych przedsięwzięciem. Warto więc dokładnie wszystkie kwestie przeanalizować i przeliczyć, aby czasem nie popełnić jakichkolwiek błędów inwestycyjnych.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *