Profesjonalne geosyntetyki i ich zastosowanie.

Profesjonalne geosyntetyki i ich zastosowanie.

Współczesny przemysł budowlany, jak nigdy wcześniej musi regularnie sięgać po innowacje technologiczne, aby osiągać stale coraz lepsze efekty pracy. Jest to istotne zarówno w branży budownictwa drogowego, czy też kolejowego, jak i w branży budownictwa jednorodzinnego. Wszędzie musimy osiągać coraz lepsze efekty, aby stawiane przez nas domy czy też drogi były trwalsze i bardziej odporne na czynniki eksploatacyjne. W budownictwie drogowym na przykład, obecnie wykorzystywane będą nowoczesne geosyntetyki, zapewniające poprawienie wielu kwestii związanych z trwałością budowanych dróg, autostrad czy też nawet linii kolejowych.

Geosiatka typu miragrid i jej zastosowanie.

Wśród materiałów geosyntetycznych, zdecydowanie najczęściej swoje zastosowanie znajdują geosiatki typu miragrid. Są one powleczone zewnętrzną, polimerową powłoką ochronną. Dostępne są zarówno siatki jednokierunkowe jak i dwukierunkowe. Charakteryzują się wysokim poziomem wytrzymałości przy stosunkowo niskim pełzaniu. Posiadają także dobre właściwości tarcia w stosunku do podłoża gruboziarnistego. Jeśli chodzi o zastosowanie, to geosiatki miragrid znajdują je najczęściej w budownictwie drogowym oraz kolejowym. Wykorzystywane są także do wzmacniania stromych skarp na składowiskach odpadów.

Zastosowanie geosiatki w danym przypadku będzie znacznie ograniczać przyszłe koszty eksploatacyjne, poprzez znaczne zwiększenie trwałości danej konstrukcji. Wobec tego też, geosiatki miragrid stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem przede wszystkim w zakresie budownictwa przemysłowego.

Jakość stosowanych geosyntetyków.

Nie da się tutaj jednak ukryć, iż bardzo ważną rolę będzie także odgrywać jakość zastosowanych przez nas geosyntetyków. Tutaj dużo zależeć będzie od samego dostawcy, gdyż to on decyduje u których producentów będzie się zaopatrywać w materiały geosyntetyczne. Obecnie na rynku bardzo dużą popularnością cieszą się geosyntetyki od Fram Geo, gdyż jest to jeden z lepszych i sprawdzonych już wielokrotnie dostawców tego typu materiałów dla budownictwa. Fram Geo posiadane w swojej ofercie geosyntetyki wielu różnorodnych producentów, przy czym zawsze są to materiały starannie sprawdzone i przetestowane pod kątem jakości, aby ostateczny klient, zawsze dostał do ręki jedynie najlepszy produkt. Dzięki temu, że materiały te stosowane są także w budowie nowych polskich dróg i autostrad, możemy liczyć na zwiększony poziom ich trwałości, a nie jak to miało miejsce do tej pory, kiedy kilka miesięcy po oddaniu drogi do użytku, już koniecznością był jej remont co najmniej w zakresie nawierzchni. Takie trudności wynikały przede wszystkim z wadliwie wykonanej podbudowy, a obecnie poprzez materiały geosyntetyczne, podbudowa będzie wzmocniona i solidna a to podniesie ogólną trwałość budowanych dróg i autostrad.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *