Profesjonalne pompy do odwadniania igłofiltrami.

Profesjonalne pompy do odwadniania igłofiltrami.

Realizacja wszelkiego rodzaju prac odwodnieniowych przy zastosowaniu igłofiltrów wymaga przede wszystkim doboru odpowiedniego agregatu pompowego. Jest on dobierany w zależności od ilości igłofiltrów w ciągu. Od tego zależeć będzie nie tylko efektywność ale i w ogóle możliwość prowadzenia odwodnienia w danym przypadku. warto tutaj zwrócić uwagę na przykład na agregatowy GECO Power, sprawdzające się wręcz doskonale w przypadku współpracy z igłofiltrami. Oczywiście są to agregaty o szerszym zastosowaniu, jednakże w przypadku pracy z igłofiltrami sprawdzają się wręcz wyśmienicie.

Pompy GEOC POWER i ich charakterystyka.

Przede wszystkim trzeb tutaj zwrócić szczególną uwagę na sama konstrukcję tego typu pomp. Jest ona oparta na otwartym wirniku i dużym wolnym przelocie. Zapewnia to odporność na zatykanie się pompy nawet w przypadku pompowania szlamu lub ścieków. Agregaty te oparte są o pompę odśrodkową, oraz bezobsługową, wytrzymałą i suchą pompę próżniowa. Do najważniejszych cech pomp GECO Power należy tutaj zaliczyć:

  • Pompa próżniowa – oparta o bezkontaktowy system obrotowej krzywki i suchej komorze wytwarzającej podciśnienie.
  • Bezobsługowość pompy próżniowej – w toku eksploatacji nie ma konieczności uzupełniania oleju czy też zużytych łopatek.
  • Brak ryzyka uszkodzenia pompy próżniowej przy absorpcji wilgoci.
  • Separator powietrza ze stali nierdzewnej
  • Wydłużona możliwość pracy na sucho
  • Zwiększenie wydajności pracy pompy nawet przy niższej mocy silnika – wynika głównie z zastosowania pompy próżniowej, co pozwala na wdrożenie pompy odśrodkowej. Zapewnia nam to osiągi większe o około 15% w stosunku do typowym pomp samozasysających.

Można więc powiedzieć, iż są to bardzo dobre i wydajne pompy o różnorodnym zastosowaniu. Przede wszystkim jednak, są to pompy do odwadniania igłofiltrami, gdzie sprawdzają się zdecydowanie najlepiej.

Podstawowe zastosowanie pomp GECO Power

Jak już wspomnieliśmy, są to oczywiście pompy do odwadniania igłofiltrami, aczkolwiek równie dobrze będą sprawdzać się także w innych zastosowaniach. Warto tutaj sobie wyszczególnić najważniejsze ich zastosowanie, aby wiedzieć, w jakich okolicznościach będą sprawdzać się najlepiej.

  • Odwodnienia igłofiltrami
  • Odwodnienia powierzchniowe
  • Pompowanie medium zanieczyszczonego, szlamu i ścieków
  • Odwodnienia z terenów zalanych – na przykład w wyniku powodzi czy też uszkodzeń linii wodociągowych i kanalizacyjnych.

Są to oczywiście podstawowe zastosowania tego typu pomp. z całą pewnością wprawny budowlaniec, analizując wszystkie parametry techniczne tego typu pomp, znajdzie także inne zastosowania, w których skutecznie będą wykorzystywać wszystkie zalety pomp GECO Power.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *