Profesjonalne pompy do przemysłowych zastosowań.

Profesjonalne pompy do przemysłowych zastosowań.

Przemysłowe zastosowanie wszelkiego rodzaju pomp stwarza konieczność dostosowania ich parametrów do wymogów pracy pod dużymi obciążeniami i z dość sporymi wydajnościami. Przeprowadzanie nawadniania w rolnictwie, jak i odwadniania w przemyśle na przykład budowlanym wymaga zastosowania pomp precyzyjnie dopasowanych do tych zadań, charakteryzujących się dobrymi, prawidłowo dobranymi parametrami technologicznymi, pozwalającymi na sprawną realizację tego typu zadań. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tym zagadnieniom, aby przekonać się jak istotną kwestią będzie prawidłowy dobór pompy zanurzeniowej do danego rodzaju zastosowania.

Nawadnianie upraw rolnych.

Przeprowadzanie nawadniania upraw rolnych z reguły realizowane będzie w oparciu o zastosowanie systemów deszczowni, zarówno mobilnych jak i stacjonarnych. Oczywiście ze względu na swoje liczne zalety popularniejszym rozwiązaniem będą deszczownie mobilne, które pozwalają nam na nawadnianie większego areału upraw rolnych. W tym aspekcie przede wszystkim wykorzystywane będą odpowiednio dobrane pod względem parametrów technologicznych pompy spalinowe do zasilenia deszczowni, bowiem z reguły w miejscu realizacji nawadniania nie będziemy mieć dostępu do prądu elektrycznego. Oczywiście pompa taka powinna charakteryzować się dużym ciśnieniem roboczym, aby zapewnić poprawną pracę deszczowni, jak również w wielu przypadkach koniecznością będzie zapewnienie wysokiego poziomu podnoszenia. Bardzo często bowiem nie będziemy mieć pod ręką naturalnych zbiorników wodnych do zasilenia deszczowni w wodę, a co za tym idzie będziemy zmuszeni do skorzystania z wykopanej studni głębinowej. Tutaj zaś duży zakres wysokości podnoszenia będzie niezbędny w celu osiągnięcia odpowiedniego ciśnienia do zasilenia deszczowni.

Odwadnianie wykopów budowlanych.

Kolejnym zagadnienie związanym z zastosowaniem pomp zanurzeniowych będzie odwadnianie w przemyśle budowlanym. Tego typu sytuacje zdarzają się na przykład w przypadku nagłych i bardzo intensywnych opadów atmosferycznych zalewających całe wykopy budowlane i uniemożliwiających prowadzenie robót. Podobnie zresztą będzie się działo w przypadku uszkodzenia rur wodociągowych lub kanalizacyjnych (tutaj trzeba będzie pompy do wody zabrudzonej i szlamu) podczas realizacji poszczególnych zadań. W takich przypadkach koniecznością będzie przeprowadzenie odwodnienia wykopów budowlanych celem ich osuszenia i przygotowania do dalszej realizacji robót ziemnych. Tutaj najczęściej zaś swoje zastosowanie znajdują odpowiednio dobrane pompy do odwadniania do sucha, które pozwolą na sprawne i skuteczne pozbycie się wody zalegającej w wykopach budowlanych, co w większości przypadków będzie w zupełności wystarczające do przeprowadzenia odwodnienia i osuszenia wykopów, oraz przygotowania ich do dalszej realizacji robót ziemnych.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *