Profesjonalny i nowoczesny warsztat lakierniczy.

Profesjonalny i nowoczesny warsztat lakierniczy.

Realizacja prac lakierniczych na odpowiednio wysokim poziomie jakości wymaga posiadania odpowiednich systemów utrzymania czystości atmosfery wewnętrznej warsztatu. Pierwszym zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniami wywierającymi negatywny wpływ na proces lakierniczy, będzie filtracja powietrza doprowadzanego z zewnątrz. Tutaj wykorzystywane są odpowiedniej jakości filtry kieszeniowe, montowane na kanale wlotowym systemu wentylacji warsztatu. Następnym krokiem jest oczywiście filtracja wewnętrzna, która polega na zastosowaniu filtrów sufitowych, podłogowych i ściennych, w celu przechwytywania zanieczyszczeń osiadających na ich powierzchni.

Ostatecznie, wewnątrz warsztatu można postawić dodatkowo kabinę lakierniczą. Jest to dodatkowe pomieszczenie o gabarytach pozwalających nawet na prowadzenie prac lakierniczych na karoserii samochodu, które posiada własny, niezależny system filtracji oraz sprężania powietrza. Warto tego typu inwestycje mieć na uwadze, bowiem może się to okazać idealnym rozwiązaniem dla utrzymania wysokiego poziomu jakości realizowanych w warsztatach prac lakierniczych.

Wewnętrzne filtry sufitowe dla zakładu lakierniczego.

Poza filtracją zanieczyszczeń pochodzenia zewnętrznego, która jest w stanie przechwycić większość zanieczyszczeń, musimy się zając także filtrowaniem zanieczyszczeń pozostałych oraz tych, które powstają już wewnątrz warsztatu. Wszelkiego rodzaju podłogi, tynki, wylewki, jak również elementy stalowe i drewniane, będą z biegiem czasu ulegać erozji, a to powoduje pojawienie się wewnątrz warsztatu drobnych frakcji pyłu. Będzie on unosić się w powietrzu, a z czasem przedostawać do strefy nakładania lakieru, gdzie po zmieszaniu z mgiełką lakiernicza będzie wywierać silnie negatywny wpływ na jakość realizowanych prac lakierniczych. Stosując odpowiednio dobrane filtry sufitowe dla zakładu lakierniczego mamy możliwość skutecznego przechwytywanie zanieczyszczeń osiadających na powierzchni filtrów i wiązanie ich w wewnętrznej strukturze filtra, celem wyeliminowania ich z atmosfery warsztatowej.

Inwestycja w kabinę lakiernicza.

Ostatecznym krokiem, który można podjąć w celu osiągnięcia wysokiej jakości realizowanych prac lakierniczych jest inwestycja w nowoczesną kabinę lakierniczą. Co prawda inwestycja ta wymaga nakładów rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednakże podnosi znacznie poziom jakościowy w pracach lakierniczych. Kabina posiada własny, niezależny system sprężania powietrza, które wcześniej jest czyszczone w niezależnym systemie filtracji. Dlatego też, jej zastosowanie tak wyraźnie podnosi poziom jakości realizowanych prac lakierniczych. Trzeba będzie także zainwestować stosunkowo spore pieniądze w niezbędne wyposażenie kabin w zakładach lakierniczych, aby zagwarantować sobie maksymalne dobre warunki realizacji prac z ich zastosowaniem. Są to jednakże koszty bieżące, w zasadzie eksploatacyjne, toteż konieczność ich ponoszenia nie ulega najmniejsze wątpliwości. Z całą pewnością, dzięki takim inwestycjom, będziemy mogli osiągnąć odpowiednio wysoki poziom jakości realizowanych prac lakierniczych.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *