Projekty domów tanich w realizacji.

Projekty domów tanich w realizacji.

Budowa swojego własnego domu, zawsze pociąga za sobą niewyobrażalne wręcz koszty. Jeśli komuś wydaje się, że zbuduje dom za 100 tys. to jest w ogromnym błędzie. Obecnie za takie pieniądze to nawet działkę będzie dość trudno zakupić w dogodnej lokalizacji. Do tego trzeba jeszcze wybrać projekt domu i wynająć firmę budowlaną. Oczywiście dużo tutaj będzie zależeć od samego nastawienia. Niektórzy inwestorzy niepotrzebnie pchają się w wysokie koszty, decydując się na zbyt duże budynki, zbyt przestronne jak na ich potrzeby. Warto tutaj się dokładnie nad tym zastanowić, tym bardziej, iż trudu znajdziemy projekty domów o dowolnej powierzchni użytkowej.

Projekty domów o niewielkiej przestrzeni użytkowej.

W pierwszej kolejności, jeśli szukamy oszczędności na budowie domu, warto dokładnie przeanalizować swoje własne potrzeby. Zbyt często ulegamy tutaj presji otoczenia i budujemy domy zbyt wielkie jak na nasze potrzeby. Powodami z reguły są podszepty znajomych i rodziny. Warto więc przeanalizować dokładnie nasze potrzeby i ustalić sobie metraż budynku

  • Pomieszczenie sypialni nie musi być większe niż 12 metrów kwadratowych.
  • Pokój dla dziecka także nie musi być większy niż 12 metrów kwadratowych.
  • Pomieszczenia kuchni i łazienki mogą być nawet mniejsze w przedziale 8-10 m2.
  • Salon o powierzchni 20-25 m2 będzie w większości przypadków wystarczający.

W zasadzie powyższa lista wyczerpuje niezbędne w domu pomieszczenia i ich metraż. Licząc na klasycznym modelu rodziny 2+2 wychodzi nam, że dom o powierzchni użytkowej w zakresie 80-90 m2 będzie wystarczający. Wobec tego też, trudno zrozumieć dlaczego tak wielkim zainteresowaniem cieszą się projekty domów o powierzchni do 200 m2. Przecież tak wielkiego domu nie potrzeba nikomu z nas. Jest to chyba podyktowane tylko i wyłącznie chęcią pokazania się w otoczeniu. Udowodnienia sąsiadom i rodzinie że nas stać. Potem niestety będziemy ponosić z tego tytułu koszty. Raz samej budowy, a dwa koszty eksploatacji.

Projekty domów o niewielkiej przestrzeni użytkowej, do 80-100 m2 są z reguły bardzo solidnie rozplanowane. Pomieszczenia mają odpowiednią wielkość, aby zagwarantować wygodę ich eksploatacji. są to również projekty domów o wiele tańsze w realizacji. Będziemy mogli w tym przypadku zdecydować się na budynek pasywny. Koszty jakie poniesiemy, będą równe kosztom budowy budynku większego w tradycyjnej technologii.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, trzeba przyznać, iż projekty domów o dużym metrażu, dość niesłusznie cieszą się dużym zainteresowaniem. O wiele lepszym rozwiązaniem dla większości z nas będą budynki mniejsze, tańsze w budowie i późniejszej eksploatacji. trzeba tylko pozbyć się błędnego myślenia. Trzeba wyzbyć się chęci zaimponowania w otoczeniu i wykazania się swoim bogactwem i zarobkami. Trzeba wyzbyć się tej niechlubne cechy polaka, jaką jest chełpienie się swoim majątkiem. To pozwoli nam na spokojną realizację budynku mniejszego, tańszego w budowie i późniejszej eksploatacji.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *