Przeprowadzka znak współczesnych czasów

Przeprowadzka znak współczesnych czasów

Czy można zmieścić życie w walizce? Pewno tak. Zależy jak dużą mamy walizkę i jak długo żyjemy na tym świecie. Poza tym kluczowe znaczenie ma nasza osobowość. Niektórzy są kolekcjonerami pamiątek od urodzenia. Inni zaś cenią sobie minimalizm ograniczając się wyłącznie do najpotrzebniejszych rzeczy. Nie wszyscy mają wielki dobytek, który się zawsze przydaje. I który ze sobą przewożą. Przeprowadzka z miejsca na miejsce to znak współczesnych czasów. Mobilność ludzi wymuszana jest przez sytuacje na rynku pracy. Lub zdobywanie wiedzy co rusz to w nowych miejscach czy krajach.

Mobilność zmusza do minimalizmu

Życie na walizkach zmusza do ograniczenia bagażu, który przy zmianie miejsca zamieszkania ciąży, generuje koszty i ogranicza. Minimalizm jest w modzie. A to cieszy bowiem idzie w parze z mobilnością. Gdy czeka nas kolejna przeprowadzka nie musimy się martwić wynajmem meblowozu. Czy ładownością naszego bagażnika. Możemy przeprowadzić się tu i teraz. W każdej chwili, wystarczy godzina na spakowanie się. Mamy możliwość spakować swoje rzeczy do jednej walizki i być gotowym do drogi. Niewielka ilość dobytku wcale nie oznacza, iż jesteśmy ubodzy, wręcz przeciwnie. To osoby majętne stać co rusz kupować chwilowe wyposażenie mieszkania itp.

Dobytek życia

Często nie zdajemy sobie sprawy jak obszerny jest nasz dorobek życia. Tak w sensie materialnym jak i niematerialnym. Tymczasem dorobkiem życia nie powinny być rzeczy materialne. To nie do nich winniśmy się przywiązywać a do ludzi, miejsc, zjawisk. Ceniąc sobie uniwersalizm warto zadbać o mniejszą ilość rzeczy ale funkcjonalnych, uniwersalnych i ponadczasowych. Hołdując klasyce wystarczy nam do życia naprawdę niewiele. Zwykle przeprowadzka takiego mieszkania to kwestia kilku godzin.

Gdy lubimy nowości

Poza osobami ceniącymi sobie minimalizm są też osoby które podążając za modą wymieniają swoją garderobę, dekoracje domu, sprzęty bardzo często, czasami nazbyt często. Nie licząc się z funduszami osoby takie nie mają problemu z przeprowadzką. Bowiem zostawiając w starym miejscu wszystko sięgają po zupełnie nowe rzeczy w nowym mieszkaniu.

Tekst przygotowany przy współpracy firmy Beskid-Przeprowadzki.

Sławek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *