Rodzaje pędzli i szczotek.

Rodzaje pędzli i szczotek.

Na rynku znajdziemy całą gamę wszelkiego rodzaju pędzli oraz szczotek, o bardzo zróżnicowanym przeznaczeniu i jakości wykonania. Warto dość dobrze się orientować w tym zagadnieniu i jest to wiedza dotycząca zarówno mężczyzn, którzy będą potrzebować pędzli i szczotek do przeprowadzania prac remontowych w domu, jak i dla kobiet, które potrzebują także pędzli, ale nieco innych, kosmetycznych. W każdym bądź razie, znajdziemy ich stosunkowo sporo i warto się wśród nich rozeznawać, aby w każdym konkretnym przypadku, umieć zastosować odpowiedni pędzel czy też szczotkę.

Pędzle i szczotki malarskie.

Tutaj nie mamy do czynienia z tak samo wielkim rozrzutem typów i rodzajów pędzli i szczotek, jak w przypadku pędzli kosmetycznych. W zasadzie mamy szczotki i pędzle malarskie występujące w różnych wersjach wielkościowych. Znajdziemy szczotki duże i małe oraz całą armię pędzli i pędzelków. Każdy jednakże będzie mieć zupełnie inne przeznaczenie i umiejętne ich stosowanie podczas przeprowadzania prac malarskich zapewni nam odpowiedni poziom osiąganych efektów. Znajdziemy na przykład długi pędzelek z lekko zakrzywioną końcówką, którym bez trudu można pomalować ściany za grzejnikami czy też za szafkami, przeznaczony generalnie do malowania trudno dostępnych miejsc. Pozostałe pędzle służą do prac czysto wykończeniowych, w rogach przy drzwiach i we wnękach okiennych, wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest malowanie z zastosowaniem wałka czy też szczotki. Generalnie można więc powiedzieć, iż w zasadzie sam kształt i rozmiar poszczególnych pędzli oraz szczotek będzie nam sugerować ich przeznaczenie i kierunek zastosowania, toteż wystarczy trochę logicznego myślenia aby skutecznie dobrać odpowiednie narzędzie do konkretnych prac malarskich.

Pędzle i szczotki kosmetyczne.

Do tego dochodzą jeszcze wykorzystywane przez nasz najmilsze panie, pędzle i szczotki kosmetyczne i tutaj z cała pewnością znajdziemy już o wiele większy zakres typów i rodzajów. Wystarczy sobie wyobrazić, iż w zestawie do makijażu każdej kobiety, który podchodzi do zagadnienia prawidłowo, znajduje się co najmniej kilkanaście różnorodnych szczotek, pędzli i pędzelków. W zasadzie podczas jednego robienia makijażu wykorzystywanych jest kilka różnych rodzajów pudru, podkładu i palet kolorystycznych. Wykonanie każdego makijażu jednym pędzelkiem to zwykłą głupota, bowiem wszystkie pudry po jakimś czasie się ze sobą przemieszają po czym będą się nadawać do wyrzucenia. Zresztą czasem trzeba coś rozmazać po twarzy a czasem precyzyjnie wykonać kreskę. Dlatego tez, zestaw taki powinien być stosunkowo rozbudowany, nawet do takiej formy jak zestawy pędzli dla malarzy artystów. Oni także potrzebują różnorodnych pędzli, a jakby nie patrzeć, makijaż to już przecież pewna forma sztuki, tworzenie obrazów na własnej twarzy.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *