Rumień na twarzy – jak się go pozbyć?

Rumień na twarzy – jak się go pozbyć?

Rumień na twarzy powstaje przede wszystkim w wyniku pękania naczynek oraz ich rozszerzania się. Najczęściej dolegliwość ta objawia się zaczerwienioną skórą twarzy, łuszczeniem oraz wypryskami (trądzik różowaty). W początkowej fazie choroby, objawy będą czysto okresowe, niemniej jednak z czasem, przy braku odpowiedniego podejścia do leczenia mogą stać się stałym utrapieniem. Z reguły trudno jest pozbyć się rumienia, bowiem za każdym razem będzie on jednak powracać na nowo. Kluczowe w tym zakresie będzie prawidłowe leczenie kosmetologiczne. Najlepszymi rezultatami zaś, może się tutaj poszczycić zabieg laserem na naczynka, co pozwala na skuteczne zwalczenie wszystkich dolegliwości. Oczywiście poza tym trzeba będzie pamiętać o kilku innych kwestiach związanych z pielęgnacja skóry twarzy.

Co wpływa na pojawianie się rumienia na twarzy?

Wyróżnia się tutaj trzy grupy czynników wpływających na pojawianie się tej dolegliwości . są to grupy bakteryjne, wirusowe oraz chemiczne. Dodatkowo, warto pamiętać, iż czasem za jego powstawanie odpowiedzialne mogą być leki. Może on więc powstawać w wyniku infekcji bakteryjnych, na przykład w trakcie grypy. Czasem jest także obserwowany wraz z opryszczką twarzy czy też opryszczką genitaliów. Jest to więc choroba, której lekceważyć pod żadnym pozorem nie wolno.

Jak niwelować rumień na twarzy?

Istnieją różnorodne metody niwelowania trudności z rumieniem na twarzy. Są to oczywiście różnorodne kremy, kuracje, oraz zabiegi. Bardzo dobre efekty może przynieść kuracja kremem z witaminą B3. Ma ona bowiem właściwości zmniejszające podrażnienia skórne, jak również ogranicza występowanie różnorodnych infekcji skórnych. Skuteczne są także maści z zielonej herbaty, oraz inne rośliny stosowane jako wyciągi, okładu, herbaty czy też preparaty lecznicze. Dużym poziomem skuteczności charakteryzują się także lipazy, czyli hormony wytwarzane rzez trzustkę, odpowiadające za regulację niestrawności. Ostatecznie, skuteczne są także kosmetyki z lukrecją.
Niemniej jednak wysokim, chyba najwyższym poziomem skuteczności będą charakteryzować się zabiegi na rumień z wykorzystaniem lasera na naczynka. Chodzi tutaj o to, aby wprowadzić pod skórę wiązkę światła laserowego, które nie uszkodzi skóry, ale dojdzie do naczynek krwionośnych. Tam w wyniku kontaktu z hemoglobiną wydzielać będzie duże ilości ciepła, wpływające na zamknięcie rozszerzonych naczynek krwionośnych. Dzięki temu, naczynka te obumierają i zostają następnie wchłonięte w procesie resorpcji. Ostatecznie na ich miejscu pojawiają się nowe, zdrowe naczynka, bez tendencji do rozszerzania się.

Podsumowanie.

Można więc powiedzieć, iż zabiegi laserem na rumień stanowią najlepszy i najskuteczniejszy oręż w tej walce. Niemniej jednak pozostałe metody związane przede wszystkim z pielęgnacją skóry twarzy także powinny być brane pod uwagę. Nie jest koniecznością wyciąganie od razu największych dział na każdego wroga jakiego napotkamy. Czasami wystarczy drobna zmiana taktyki aby pozbyć się problemu.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *