Skuteczne odwadnianie do sucha.

Skuteczne odwadnianie do sucha.

Skuteczne odwadnianie do sucha, możliwe będzie jedynie przy zastosowaniu odpowiednio dobranych pomp zatapialnych, przeznaczonych do odwadniania do sucha. Będą one przede wszystkim różnić się konstrukcyjnie od klasycznych pomp zatapialnych. Tego typu pompy, będą wykorzystywane w niektórych przypadkach prac związanych z odwadnianiem czy też usuwaniem skutków powodzi i podtopień. Generalnie, trzeba tutaj powiedzieć, iż skuteczne odwadnianie do sucha będzie możliwe jedynie przy zastosowaniu odpowiednich pomp takich, jak chociażby EVAK EUBR. Jest to bowiem jedna z tych pomp, które w tych zastosowaniach sprawdzają się wręcz wyśmienicie.

Jak realizowane jest skuteczne odwadnianie do sucha?

Przede wszystkim warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż klasyczne pompy zatapialne, charakteryzują się koszem ssawnym, o dość wysokim profilu. W przypadku pomp takich, jak EVAK EUBR mamy do czynienia ze specjalnym wyprofilowaniem kosza ssawnego, w taki sposób, iż możliwe jest odwadnianie praktycznie do 1mm wysokości lustra wody. Poza tym, pompa ta jest chłodzona przepływającą przez nią ciecz, a więc jest w stanie skutecznie pracować także w niepełnym zanurzeniu. To właśnie pozwala na efektywne i skuteczne odwadnianie do sucha.

Trzeba tutaj także zwrócić uwagę na fakt, iż pompy EVAK EUBR charakteryzują się bardzo dobrą, solidną i przemyślaną konstrukcją. Mamy tutaj specjalnie przystosowany do tego typu zadań wirnik wykonany ze stali pokrytej materiałem o nazwie HYTREL. Jest to elastomer o wysokiej odporności na ścieranie, który jest jednocześnie elastyczny i twardy. Dzięki temu, pompa EVAK EUBR, pozwala na pompowanie wody zarówno czystej, jak i zabrudzonej materiałami ściernymi, takimi jak chociażby piasek.

Na rynku dostępne są warianty pompy o mocach 400 i 750W, zasilanych elektrycznie z sieci 230V. Generalnie, można powiedzieć, iż pompy te, mamy możliwość zastosować praktycznie w każdych warunkach, gdzie tylko zapewnimy sobie dostęp do elektryczności.

Zastosowanie pomp EVAK EUBR.

Pompy EVAK EUBR, zapewniające nam skuteczne odwadnianie do sucha, będą stosowane w wielu różnych przypadkach i sytuacjach. Są to w końcu pompy zatapialne do odwadniania do sucha, a to od razu wskazuje, w jakich przypadkach możemy się spodziewać ich wykorzystania. Najczęściej będziemy mogli się zetknąć z ich zastosowaniem w następujących przypadkach:

  • Odwadnianie parkingów, hal przemysłowych
  • Usuwanie resztek wody z niecek basenowych
  • Usuwanie skutków powodzi i podtopień
  • Odwadnianie piwnic, szybów wind, itp.

Oczywiście pompy tego rodzaju sprawdzą się także w klasycznych zastosowaniach związanych z odwodnieniami. Są to bowiem pompy zatapialne, a więc bezproblemowo, można je wykorzystać do odwadniania zalanych wykopów budowlanych. Tym bardziej, iż są one przystosowane do pracy z medium z zawartością materiałów ściernych.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *