Solidne zabezpieczenie myśliwego przed niskimi temperaturami.

Solidne zabezpieczenie myśliwego przed niskimi temperaturami.

Sezon zimowy to dla każdego myśliwego bardzo wymagający okres. Przede wszystkim chodzi tutaj o kwestie należytego zabezpieczenia się przed chłodem i przemoczeniem odzieży na polowaniach. Aby osiągnąć odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa w tym zakresie, koniecznością jest zaopatrzenie się w profesjonalną odzież myśliwską, jak również obuwie zimowe. Wiązać będzie się to oczywiście z koniecznością poniesienia stosunkowo sporych kosztów. Jednakże dla każdego myśliwego, kwestią nadrzędną będzie poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu w trakcie każdego polowania. Warto więc zaopatrzyć się w dobre zestawy odzieży myśliwskiej, które skutecznie zabezpieczą myśliwego przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Solidny zestaw myśliwski softshell.

Pierwszym rozwiązaniem, które jest bardzo powszechnie stosowane nie tylko przez myśliwych, ale także przez wędkarzy czy też turystów, są zestawy odzieży typu softshell. Tego typu odzież co prawda nie jest w stanie skutecznie zabezpieczyć nikogo przed mrozem, jednakże gwarantuje zabezpieczenie przed opadami atmosferycznymi, oraz wiatrem. Dobry zestaw myśliwski softshell będzie więc idealnym rozwiązaniem na polowania w sezonie raczej jesiennym i wiosennym niż zimowym. Aczkolwiek w połączeniu z dobrej klasy odzieżą termiczną, może się sprawdzić także w zimie, jeśli zakres temperatur nie będzie zbyt niski. Warto także nadmienić, iż odzież typu softshell, będzie gwarantować w przypadku myśliwego solidne zabezpieczenie przed innymi zagrożeniami. Jest to bowiem odzież wykonywana z bardzo trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Zapewnia więc także zabezpieczenie przez ewentualnymi skaleczeniami w kontakcie z ostrymi gałęziami czy też kolcami niektórych drzew i krzewów.

Ciepłe spodnie myśliwskie na zimę.

W sezonie zimowym zaś, najważniejszą kwestią będzie zabezpieczenie sto oraz nóg przed przemoczeniem w kontakcie z mokrym śniegiem, a tym samym także przed przemarznięciem. W tym celu należy zastosowaniem odpowiedniej klasy obuwie, jak również spodnie myśliwskie. Należy zadbać o to, aby stosowane obuwie i spornie charakteryzowały się wysokim poziomem wodoodporności, dzięki czemu mokry śnieg nie będzie prowadzić do przemoczenia nóg czy też stóp. Oczywiście warto aby zarówno buty jak i spodnie były dodatkowo ocieplone, co zapewni komfort termiczny na wysokim poziomie. Tego typu odzież i obuwie, obecnie można już pozyskać stosunkowo łatwo, aczkolwiek będzie się to wiązać z koniecznością poniesienia dość wysokich kosztów. Dobre zestaw odzieży myśliwskiej na zimę, może kosztować nawet powyżej 2 tys. PLN, niemniej jednak poziom bezpieczeństwa oraz komfortu, jaki nam będzie w stanie zagwarantować, jest warty tak wysokich wydatków.

Można więc powiedzieć, iż sezon zimowy jest dla myśliwych bardziej wymagający pod względem konieczności poniesienia wyższych kosztów związanych z zakupem odpowiedniej odzieży i obuwia. Z drugiej zaś strony, poniesione raz wydatki będą pracować na bezpieczeństwo i komfort myśliwego także w kolejnych sezonach. A przecież nie ma nic lepszego niż wizyta w lesie w środku zimy, kiedy można spotkać na co dzień niespotykane zwierzęta oraz zjawiska pogodowe.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *