Świadczenie usług pomocy drogowej.

Świadczenie usług pomocy drogowej.

Usługi pomocy drogowej to specyficzna działalność, w której przede wszystkim trzeba wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, i zapewniać im wsparcie na drogach w jak najlepszym wydaniu. Dlatego też, chcąc rozkręcić własny biznes w tej akurat branży, należy się bardzo solidnie do tego przygotować, przede wszystkim pod względem wyposażenia firmy, aby każdy klient mógł być w stu procentach zadowolony z poziomy świadczonych usług. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z usługami pomocy drogowej. W jaki sprzęt koniecznie należy zainwestować od samego początku, aby świadczone usługi stały na odpowiednio wysokim poziomie, a jakie inwestycje można spokojnie odłożyć na później. Przyjrzyjmy się, jak prowadzić tego typu firmę, aby przynosiła odpowiedni poziom dochodów, oraz miała możliwość stałego rozwijania się.

Podstawowe inwestycje.

Nie da się ukryć, iż świadczenie usług pomocy drogowej, będzie przede wszystkim opierać się o holowanie uszkodzonych pojazdów, oraz ewentualną ich naprawę na miejscu zdarzenia. Trzeba będzie posiadać odpowiednie możliwości w zakresie wymiany kół, ładowania akumulatorów itp. Dlatego też, najważniejszą będzie zakup profesjonalnego holownika, oraz lawety, które to sprzęty umożliwią nam transport pojazdów do warsztatów mechaniki samochodowej. Oczywiście w początkowej fazie działalności, raczej nikogo nie będzie stać na zakupienie całego taboru nowych pojazdów, toteż warto tutaj rozważyć opcję, zakupu używanego sprzętu z zagranicznych firm. Bardzo często bowiem, trafiają się niesamowite wręcz okazje, dzięki którym dobrej jakości lawety i holowniki, można sprowadzić z za granicy za całkiem nieduże pieniądze, a sprzęt ten jest z reguły w całkiem przyzwoitym stanie, dzięki czemu, można go będzie spokojnie przez kilka lat eksploatować, do czasu aż firma zacznie przynosić zysków na tyle, aby było nas stać na zakup własnych, nowych pojazdów do transportowania uszkodzonych samochodów.

Usługi pomocy drogowej.

Oczywiście koniecznością będzie tutaj także świadczenie samych usług pomocy drogowej, a w tym celu trzeba będzie umiejętnie pozyskiwać klientów. Niezbędna będzie odpowiednia reklama, najlepiej w formie wizualnej, w miejscu wyraźnie widocznym. Bardzo dobrym pomysłem jest reklamować się na autostradach, stacjach benzynowych oraz innych ruchliwych punktach w mieście. Dzięki temu klienci będą mieli stały kontakt z naszymi formami reklamowymi, a w razie konieczności nasz numer zawsze będą mieli pod ręką. Drugą opcją, o wiele bardziej ciekawą, jest podpisanie stosownej umowy z jedną z licznych ubezpieczalni, i świadczenie usług w ramach sprzedawanych ubezpieczeń assistance. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci kierowani są do nas prosto przez ubezpieczalnię, za każdym razem, gdy tylko któryś z ubezpieczonych klientów, potrzebuje wsparcia pomocy drogowej w naszej najbliższej okolicy. W taki właśnie sposób działa na przykład pomoc drogowa Autojet w Bielsku, i całkiem nieźle na tym wychodzi, wobec czego można przyjąć założenie, iż jest to opcja bardzo korzystna, więc warto ją przemyśleć.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *