Tania przeprowadzka

Przeprowadzka zazwyczaj wiąże się noszeniem ciężkich paczek i stresem. Choć wcale nie musi tak, być, jeżeli odpowiednio zaplanujemy działania. Najlepiej zacząć od oszacowania swoich  możliwości, warto oszacować ile posiada się rzecz i czy uda się je przewieźć samochodem, czy konieczna będzie pomoc profesjonalistów. Jeżeli zabieramy ze sobą również meble i sprzęt AGD firma przeprowadzkowa będzie niezbędna. Pamiętaj, że im krótsza przeprowadzka, tym mniej pieniędzy nas to wyniesie.

Jak się spakować?

Gdy minie entuzjazm związany z nowym miejsce zamieszkania, przychodzi czas na pakowanie. Dopiero podczas tej czynności zazwyczaj zaczynam zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele rzeczy posiadamy. W zasadzie mało kto ma świadomość ich ilość. Pakowanie najlepiej zacząć wcześniej zaczynając od rzeczy, które nie będą nam potrzebne do codziennego użytku np. książki, ramki, pamiątki itp. Każdy karton powinien być dokładnie opisany, aby później nie otwierać każdego po kolei i nie szukać jeden rzeczy przez godzinę. Najbardziej sprawdzonym sposobem pakowania wyposażenia jest po prostu poszczególnych pomieszczeń po kolei – można zacząć od salonu. Wszystkie przedmioty muszą być odpowiednio zabezpieczone, aby podczas transportu nie uległy zniszczeniu. Akcesoria kuchenne, szklanki, talerze, miski – powinny być zawinięte w papier albo folię bąbelkową. Sprzęty AGD muszą posiadać dodatkowe zabezpieczenie styropianowe, które zazwyczaj jest dołączone w oryginalnym pudełku, dlatego nie warto ich wyrzucać.

Przeprowadzka z firmą

Jeżeli będziemy chcieli przewieźć takie rzeczy jak meble, lodówkę, pralkę itp. wynajęcie firmy przeprowadzkowej będzie niezbędne. Szukanie odpowiednich fachowców można zacząć od przeglądania ofert w Internecie lub w bardziej tradycyjny sposób przeszukując ogłoszenia w gazecie. Pamiętajmy, aby dopytać o cenę oraz czy usługa obejmuje również pomoc we wniesieniu rzeczy. Jeżeli liczymy na pomoc w załadunku oraz wniesieniu przedmiotów koniecznie zaznaczy to podczas rozmowy – firma przeprowadzkowa to nie to samo co firma transportowa. Firmy najczęściej stosują stawkę godzinową, orientacyjna cena to ok. 85 zł/h, przy stawce kilometrowej życzą sobie około 1,5 zł/km. Warto sprawdzić wcześniej także to, czy przewoźnik posiada wykupione specjalne OC w transporcie. W ten sposób będziemy mogli liczyć na zwrot kosztów w przypadku, gdy nasze rzeczy zostaną uszkodzone lub ktoś je ukradnie o ile winny będzie kierowca. Przeprowadzka nie musi oznaczać stresu i nerwów oraz ciężkiej pracy, jeżeli zaplanujemy ją wcześniej możemy uniknąć wielu nieprzyjemności i niespodzianek.

Kontakt

Fortis Przeprowadzki
ul. Okopowa 70/106,
90-001 Łódź
tel. 514 555 800
email: kontakt@fortis-przeprowadzki.pl
fortis-przeprowadzki.pl

Karol Wór

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *