Trekking w rejonie alpejskiego masywu Monte Rosa.

Trekking w rejonie alpejskiego masywu Monte Rosa.

Wyjazd trekkingowy to jedna ze zdecydowanie najlepszych i najciekawszych form wypoczynku przede wszystkim przez wzgląd na fakt, iż wymaga od nas ciągłej aktywności fizycznej. Do tego trzeba jeszcze tylko dobrać odpowiedni kierunek, który zapewni nam niezapomniane wrażenia i mamy gotowy plan urlopowy na wysokim poziomie. Jednym z lepszych i ciekawszych kierunków wyjazdu na trekking może się okazać masyw alpejski Monte Rosa, czyli największy i najpotężniejszy masyw górski całych Alp, zlokalizowany w Alpach Penińskich. Zobaczmy jak to wszystko może wyglądać oraz jak przygotować się do tego typu wyjazdu.

Nieco więcej o Monte Rosa.

Wspomnieliśmy już, iż jest to zdecydowanie najpotężniejszy masyw górski całych Alp. Leży na wschód od masywu Matterhorn (czyli masywu z górą Matterhorn, będącą symbolem góry w ogóle), na granicy szwajcarsko włoskiej. Najwyższym szczytem masywu jest Dufourspitze o wysokości 4634 m n.pm. Mamy tutaj także funkcjonująca kolej zębatą z Zermatt na Gornergrat o długości 3136m.

Trekking w rejonie Monte Rosa.

Wyjazd na trekking w rejonie Monte Rosa będzie dla każdego z nas wyjątkowo trudnym wyzwaniem, bowiem do podróży alpejskich należy wcześniej bardzo dobrze się przygotować. W zasadzie można nawet powiedzieć, iż nie jest to trekking przeznaczony dla początkujących. W pierwszej kolejności wato wybrać sobie kilka prostszych tras do przejścia, chociażby w naszych polskich górach, aby nabrać sporego doświadczenia i zapewnić sobie bezpieczeństwo na tak trudnym szlaku. Oczywiście planując wyjazd na trekking amatorski w Alpach pod Monte Rosa należy także pamiętać, iż nie warto wyjazdu organizować samodzielnie, bowiem jest to stosunkowo trudne zadanie. O wiele lepiej będzie tutaj skorzystać z oferty biur podróży, które z całą pewnością zorganizują wyjazd lepiej. Jedynym przypadkiem kiedy można będzie samodzielnie organizować tego typu wyjazd na trekking jest sytuacja, kiedy mamy swoją, bardzo dobrze zaprawioną w boju i doświadczoną grupę trekkingowców, którzy z całą pewnością poradzą sobie bez żadnego wsparcia w tak trudnych warunkach.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc biorąc, można powiedzieć iż amatorski trekking w rejonie Monte Rosa raczej nie powinien być organizowany samodzielnie, i raczej też nie jest przeznaczony dla początkujących. Z całą jednak pewnością dla każdego kto zdecyduje się na tego typu wyjazd, będzie to niezła wyprawa życia. Wyprawa w trakcie której każdy będzie mógł poznać i pokonać swoje słabości. W czasie której nauczy się solidnej współpracy z pozostałymi uczestnikami wyjazdu, gdyż w wielu przypadkach bez wsparcia po prostu nie da się przetrwać. Wyjazd ten zapewni także każdemu naprawdę bardzo solidną porcję wypoczynku, który zawsze bardzo dobrze i korzystnie będzie wpływać na stan naszego zdrowia, zarówno tego fizycznego jak i psychicznego.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *