Trening fitness w domu – czego potrzebujesz

Trening fitness w domu – czego potrzebujesz

Chcesz regularnie uprawić fitness w domu? Świetne! To decyzja, która będzie miała pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne (nie mówiąc już o wyglądzie!). Jednak częsty trening wymaga odpowiednich przygotowań. Chodzi o to, by zapewnić sobie dobre warunki do ćwiczeń, a jednocześnie pogłębiać efektywność treningu. Czego więc dokładnie potrzebujesz?

Po pierwsze: motywacja!

To banalne stwierdzenie, że do regularnego treningu potrzebna jest motywacja. A jednak wielu ludzi szybko traci swój entuzjazm. Znajomość swoich celów jest więc ważna. Warto również na bieżąco monitorować swoje postępy, przygotować plan treningu – wówczas łatwiej go będzie wcielić w życie. Świetnym pomysłem jest także wykonywanie regularnych zdjęć w celu obserwacji zmian zachodzących z naszym ciałem. Będą one dużą zachętą do kontynuowania ćwiczeń!

Po drugie: odpowiedni strój

Choć ćwiczenia odbywają się w zaciszu domowym, z dala od wzroku innych ludzi, należy jednak pomyśleć o odpowiednim stroju. Dobrze, by był on zakupiony w sportowym sklepie. Ubrania powinny być wygodne i zapewniać swobodę ruchów, jednocześnie powinny być przewiewne. W fitnessie często do ćwiczeń wykorzystuje się stopy – aby były odpowiednio zabezpieczone, dobrze sięgnąć po sportowe obuwie, które będzie zapobiegać urazom.

Po trzecie: zadbaj o sprzęt

Ciężko jest ćwiczyć bez odpowiedniego sprzętu, jak np. hantle czy taśmy do rozciągania. Aby znacząco podnieść jakość treningu, dobrze jest sięgnąć po specjalną platformę wibracyjną, na której można wykonywać wiele ćwiczeń, a nawet oddać się relaksacji. Urządzenie generuje wibracje, które stymulują mięśnie do pracy. Oznacza to, że nawet stojąc na platformie, nasze mięśnie są trenowane! Jeśli dodać do tego odpowiedni zestaw ćwiczeń, efekty przyjdą znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego treningu. Polecanym modelem jest platforma PowerBoard 3.0 od firmy Casada. Posiada ona aż 99 poziomów intensywności wibracji, zaś sam zakres wibracji wynosi od 8 do 22 Hz. Urządzenie posiada też dodatkowe funkcje automatyczne, jest proste w obsłudze i niezwykle skuteczne.

Trening w domu wymaga odpowiednich przygotowań. Jeśli zaopatrzymy się jednak w sportowy ubiór i sprzęt, śmiało można przystąpić do ćwiczeń. Na początku warto jednak ćwiczyć krócej i mniej intensywnie, by krok po kroku przyzwyczajać swój organizmu do wysiłku. Fitness domowy to idealny pomysł na relaks, zadbanie o siebie i swoje zdrowie. Można go wykonać w dowolnej porze dnia, w zależności od naszych sił i dyspozycji.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *