Wirtualny spacer jako forma reklamy

Wirtualny spacer jako forma reklamy

Usługa Google Street View  Trusted od kilku lat staje się coraz bardziej popularna. O jej istnieniu wie już większość ludzi korzystających z komputerów. Twórcy z kolei starają się rozszerzać tereny, które obejmuje. Dzięki aplikacji można oglądać ulice, szlaki górskie, muzea czy wnętrza firm z odległości nawet kilku tysięcy kilometrów. Nic więc dziwnego, że jest to świetna forma reklamy, z której korzysta coraz większa ilość właścicieli przedsiębiorstw.

boconcept katowice
boconcept katowice

Wirtualny spacer – reklama dla firm
Z oferty reklamy może skorzystać firma z każdej branży. Wirtualny spacer jest bardzo popularny w firmach zajmujących się sprzedażą i usługami, chociażby drukarniach, restauracjach, hotelach czy sklepach odzieżowych. Zdjęcia można zrobić samodzielnie w formie panoramy lub powierzyć profesjonalnemu fotografowi zajmującemu się robieniem zdjęć do aplikacji Google Street View. Należy podkreślić, że płaci się tylko za jego usługi, przekazanie majątkowych praw autorskich i umieszczenie w aplikacji wraz z opisem i lokalizacją – samo przetrzymywanie na serwerach jest bezpłatne. Takie rozwiązanie jest korzystne, ponieważ ma się pewność, że zdjęcia wykonane zostaną profesjonalnie, a co za tym idzie istnieje większe prawdopodobieństwo pozyskania nowych klientów. Cena za takie usługi zależy od wielkości lokalu i jest jednorazowa (nie ma abonamentu).

Co otrzymuje się w pakiecie?
Decydując się na skorzystanie z usługi otrzymuje się w cenie przede wszystkim świetnie wykonane zdjęcia lokalu, odpowiednie do programu Google Street View. Co ciekawe, jeśli reklama dotyczy hotelu, wirtualny spacer można również umieścić w wyszukiwarce hotelowej Hotel Google Finder. Profil firmy będzie zintegrowany z Google Maps. W pakiecie zostaną również wykonane zdjęcia POI tych miejsc czy przedmiotów w lokalu, które zdaniem właściciela zasługują na największą uwagę. Majątkowe prawa autorskie zostają przekazane klientowi, więc tylko od niego zależy co z nimi zrobi. Płacąc raz, może w późniejszym czasie zareklamować za ich pomocą firmę w inny sposób, chociażby poprzez Facebooka lub tradycyjne ulotki.

Agroturystyka Pod Zielonym Jajem
Pod Zielonym Jajem

Jakie są zalety tego rodzaju reklamy?
Przede wszystkim, dzięki wirtualnemu spacerowi, klient może bez wychodzenia z domu obejrzeć wybrane miejsce i zdecydować, czy przypada mu ono do gustu. Dla właściciela jest to możliwość pokazania najlepszych stron lokalu/firmy. Taka forma reklamy pomaga trafić z ofertą do szerokiego grona odbiorców i zwiększa szanse na sukces.

radoslaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *